Lietuvoje

2021.12.03 09:00

Į Lietuvą neįleisti 33 neteisėti migrantai, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto žmonių gabenimo

LRT.lt2021.12.03 09:00

Per praėjusią parą, nuo ketvirtadienio vidurnakčio iki penktadienio, iš Baltarusijos į Lietuvą nepateko 33 migrantai, tai bandę padaryti draudžiamose vietose, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Trečiadienį į Lietuvą neįleisti 37 migrantai, antradienį neįleistųjų buvo 35, pirmadienį – 4, sekmadienį – 75, šeštadienį – 108, penktadienį – 45.

Trečiadienį į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių įleistų užsieniečių nebuvo.

VSAT Pagėgių rinktinėje ketvirtadienį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną. Vilkaviškio rajono policijos pareigūnai Pagėgių pasieniečiams perdavė Estijos pilietį ir 4 irakiečius. Nustatyta, kad pastarieji savavališkai pasišalino iš užsieniečių registracijos centro Latvijoje, o estas automobiliu „Volkswagen Toureg“ irakiečius gabeno į Vakarų Europą. Pirminiais duomenimis, šios ketveriukės kelionės tikslas – Vokietija.

Estijos pilietis po apklausos uždarytas tarnybinėse patalpose viename iš VSAT padalinių. Jam gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Visi keturi Irako piliečiai šiandien bus perduoti Latvijos sienos apsaugos tarnybos pareigūnams.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, jų į Lietuvą nepateko 7773 (vidurnakčio iš ketvirtadienio į penktadienį duomenys).

Tarnybinių ginklų profesionaliai migrantų krizės metu veikiantiems Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt