Lietuvoje

2021.12.03 06:58

Šalti orai įsitvirtins: naktimis temperatūra kris iki 12 laipsnių, snigs visoje Lietuvoje, formuosis plikledis

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.12.03 06:58

Sniegas ir šaltis iš šalies nesitrauks. Kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Alva Nagelytė, šeštadienio naktį sulauksime 12 laipsnių šalčio, vietomis formuosis plikledis, šerkšnas.

Penktadienį sniegas turėtų išplisti po visą Lietuvą, ypač į šiaurinę šalies pusę. Besiveržiant šaltesniam orui, formuosis plikledis, jis pradės formuotis šiaurės vakariniuose rajonuose ir turėtų toliau plisti į šiaurinius rajonus.

Dieną temperatūra sieks 0 ar net 1 laipsnį šalčio, pajūryje išliks 2–3 laipsnių šiluma, tačiau jau vakare temperatūra nukris iki 2–7 laipsnių šalčio. Pirmoje dienos pusėje protarpiais pasnigs, o antroje dienos pusėje nedaug sniego iškris ir pietinėje dalyje.

Šeštadienio orai bus permainingi. Pirmoji nakties pusė bus rami, be gausesnių kritulių, su pragiedruliais, vietomis gali susidaryti rūkas ir šerkšnas. Temperatūra nukris iki 3–8 laipsnių, o kraštiniuose šiauriniuose rajonuose net iki 10–12 laipsnių šalčio.

Antroje nakties pusėje atslinks sniegu nešini debesys ir iki ryto pasnigs beveik visoje Lietuvoje, išskyrus šiaurės vakarinį pakraštį.

Šeštadienio rytą temperatūra švelnės iki 1–6 laipsnių šalčio, o pajūryje bus jau 2–3 laipsniai šilumos. Dieną toliau snyguriuos, pūs pietinių krypčių vėjas. Dieną temperatūra išsilaikys apie 0–1 laipsnį šalčio, pajūryje išliks 2–3 laipsniai šilumos.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt