Lietuvoje

2021.12.02 22:40

Politologai: nuo to, kiek Skvernelio partija dabar prisivilios regionuose žinomų politikų, priklausys jos sėkmė

LRT TELEVIZIJOS laida „Svarbi valanda“, LRT.lt2021.12.02 22:40

Prie buriamos Sauliaus Skvernelio partijos jau pareiškė prisijungiantis Neringos meras Darius Jasaitis, ketvirtadienio vakarą apsisprendė ir Lazdijų merė Ausma Miškinienė. Ji priklauso Valstiečių ir žaliųjų sąjungai, Neringos meras – socialdemokratams. S. Skvernelis neslepia, kad prie naujos partijos gali prisidėti ir daugiau savivaldybių vadovų. Ar tokie pokyčiai reikšmingi, ar naujoji partija turi potencialo privilioti regionų vadovus ir tapti stipria politine jėga?

Anot politologo Lauro Bielinio, tokie pokyčiai reikšmingi tiek pačiai S. Skvernelio buriamai partijai, tiek bendram politiniam laukui.

„Tokiu būdu mes visi ir jo partijos nariai mato, kad jie patrauklūs, prie jų jungiasi žmonės. Tai reikšminga ir bendram politiniam laukui, nes akivaizdu, kad visi šalia šios partijos egzistuojantys politiniai junginiai, kaip kad Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, socialdemokratai, mato, kad kuriasi naujas jiems konkurenciją sudarysiantis darinys“, – LRT TELEVIZIJAI sako L. Bielinis.

Politologas apie merų prisijungimą prie Skvernelio partijos: politikai ima suvokti, kad kuriasi konkurencingas darinys

Anot politologo, kalbant apie naujosios partijos politinę pakraipą, galima brėžti tik paviršinius kontūrus, tačiau pagal besitelkiančių narių charakteristikas matyti, kad „tai ne dešinioji, tai visgi galimai bus centro-kairiosios diapazoną užimanti politinė jėga“.

Pasak L. Bielinio, tai, kad partijos branduolį sudaro politikai, buvę įvairiose partijose, nėra nei gerai, nei blogai, tačiau faktas, kad tai politikai, turintys nemažai patirties, yra pliusas. Tiesa, anot jo, čia galimas ir negatyvus aspektas: „Kita vertus, visi turi savo istoriją, ne visada pozityvią, tai jiems gali suveikti kaip neigiamas veiksnys, kuris parodytų visuomenei, kad „vėl tie patys, vėl su tom pačiom klaidom ateina“.

Tuo pačiu politologas pažymi, kad, jei naujosios politinės jėgos nariai parodys, kad vykdo konstruktyvią veiklą, aktyviai veiks visuomenėje, jie bus pamėgti. „Jei tik kalbės apie kažkokias vertybes ir kritikuos šalia esančius, nemanau, kad ilgai išsilaikys“, – priduria L. Bielinis.

Pasak politologės Gabrielės Burbulytės, naujai besikurianti partija turi ambicijų dalyvauti kituose parlamento rinkimuose. O tam reikia skyrių regionuose.

„Kurti principu iš apačios į viršų tų skyrių tikrai nėra laiko, tai naudojamasi labai Lietuvoje pasiteisinančia taktika vilioti iš kitų politinių jėgų. Tai žingsnis, kurio mes visi ir laukėm ir tikėjomės, kad taip ir įvyks“, – LRT TELEVIZIJAI sako G. Burbulytė.

O viliojami merai, politologės teigimu, jau pradėjo ruoštis 2023-iaisiais vyksiantiems savivaldos rinkimams. Nuo to, kiek nauja partija prisivilios dabar vietose žinomų ir populiarių politikų, priklausys jos sėkmė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt