Lietuvoje

2021.12.02 18:22

Zingeris apie grupės įtakingų Ukrainos veikėjų susitikimą Vilniuje: tiesiog šventėme čia augusio Šusterio gimtadienį

Agnė Skamarakaitė, LRT RADIJO laida „60 minučių“, LRT.lt2021.12.02 18:22

Interneto portalas „Ukrainska pravda“ prieš kelias dienas paskelbė žurnalistinį tyrimą, kuriame skelbia, kad Lietuvoje lankėsi įtakingi Ukrainos politikos ir žiniasklaidos veikėjai, o taip pat turtingiausias šios šalies oligarchas Rinatas Achmetovas. „Ukrainska pravda“ slapta nufilmavo ukrainiečių viešnagę, kurioje matomas ir Lietuvos Seimo narys Emanuelis Zingeris, kuris LRT RADIJUI patvirtino, kad sostinės restorane „Neringa“ šventė mūsų šalyje gimusio garsaus ukrainiečių televizijos laidų vedėjo Saviko Šusterio gimtadienį.

Naujienų portalas „Delfi“ skelbia, kad buvęs Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas lapkričio 22 dieną per socialinius tinklus paskelbė šalia Trakų pilies padarytą nuotrauką, kurioje jis matomas kartu su Lietuvoje gimusiu garsiu ukrainiečių televizijos laidų vedėju S. Šusteriu, gydytoju ir televizijos laidų vedėju Jevhenu Komarovskiu, televizijos prodiuseriu Pavlu Jelizarovu, žurnalistu Dzmytru Hordonu ir buvusiu ministru pirmininku Volodymyru Hroismanu. Visi jie pozavo laikydami viduramžiškus ginklus – kalavijus, kirvius ir skydus.


LRT RADIJO paklaustas, kokia proga susitiko su S. Šusteriu, E. Zingeris tikina buvęs pakviestas į gimtadienį ir stebėjosi, kodėl apie tai jo yra klausiama. „Žmonės juk kviečia į gimimo dienas. Kas čia tame yra, nesupratau? – nuostabos neslepia Seimo narys ir patikina gerai pažįstantis Lietuvoje gimusį TV laidų vedėją. – Jis yra vilnietis, gimęs Plungėje. Jis kalba lietuvių ir jidiš kalbomis. Jis buvo vienas žymiausių Laisvosios Europos radijo redaktorių. Jis taip pat buvo labai puikus žurnalistas įvairiose srityse. Jis atvyko į Vilnių, man paskambino ir tiesiog pakvietė į gimtadienį. Ir čia visa tokia istorija. Kas gi čia tokio?“

Pašnekovas patikino, kad minėti įtakingi ukrainiečiai buvo susirinkę „Neringos“ restorane, tačiau ir toliau stebėjosi, kodėl šis susitikimas patraukė žurnalistų dėmesį. „Jie visi vaikščiojo Vilniaus gatvėmis ir vėliau, vidury dienos, susirinkome „Neringos“ restorane. Tai kas čia tokio slapto?“ – klausia E. Zingeris.

Seimo narys neslepia nuostabos, kad šis ukrainiečių vizitas patraukė Ukrainos žiniasklaidos dėmesį. Pasak jo, visi susirinkusieji „laisvai vaikščiojo po nostalginį Vilnių ir prisiminė, kad „Neringos“ restoranas yra atkurtas, tad ten ir buvo suorganizuoti atviri pietūs“. „Tai yra jų vaikystės vieta, ypač Saviko Šusterio, – pasakoja E. Zingeris. – Tad ten ir papietavome. Vaikščiojo visi pirmyn atgal, kas tik norėjo. Ir filmavo visi, kas norėjo. Filmavo ir gimtadienio dalyviai. Jie vėliau ir dalinosi tais vaizdais socialiniuose tinkluose.“

E. Zingeris tikina S. Šusterio gimtadienio proga paskambinęs „Visockio gabalą“, kaip jis pats sako, „prisiminti senus gerus „Neringos“ laikus“.

Seimo narys ir vėl išreiškė nuostabą, kuomet, kaip jis sako, šis susitikimas nugulė į geltonuosius žiniasklaidos puslapius. Pasak jo, keista būtų užsiimti kokiomis nors sąmokslo teorijomis čia, Lietuvoje, kuomet tą patį galima būtų padaryti ir laisvoje Ukrainoje.

„Saviko gimtadienio šventimas jo jaunystės mieste, aplankymas 15-os vidurinės mokyklos, kurioje jis mokėsi, muziejų ir įvairių ekspozicijų lankymas, atviras vaikščiojimas dvi dienas po Vilnių... Na niekaip nepanašu į jokį sąmokslą“, – stebisi E. Zingeris.

Oligarcho R. Achmetovo kalbintas Seimo narys tikina gimtadienio šventėje nematęs. E. Zingeris dievagojasi taip pat nepažįstantis S. Šusterį sveikinti suskridusių kitų ukrainiečių. „Aš jo (R. Achmetovo – LRT.lt) „Neringoje“ nemačiau. Gal jis vėliau ir prisijungė, – spėja pašnekovas. – Aš nežinau apie tuos žmones. Aš lygiai tiek pat žinau, kaip ir jūs. Aš jų gyvenime nesu matęs. Aš pažįstu Saviką ir nežinau, kad atvyko jo sveikinti. Štai ir viskas. Čia ne mano, kaip sakoma, vestuvės, tad ne mano ir muzika buvo.“

E. Zingeris taip pat patikino, kad apie jokius Ukrainos reikalus ar Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį nebuvo kalbama. „Aš gerbiu Ukrainos prezidentą. Jis yra mano vos ne vilties prezidentas. Prie manęs niekas apie jį nekalbėjo nė žodžio. Buvo kalbama apie poną Saviką, jo gyvenimą Afganistane, kur jis veikė prieš sovietų kariuomenę, apie jo darbą radijuje, žurnalistinę praeitį. Štai ir viskas“, – sako E. Zingeris.

Visas pokalbis su Seimo nariu E. Zingeriu – radijo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt