Lietuvoje

2021.12.03 16:03

Klimatologė Galvonaitė aptarė gruodžio orus: kritulių bus daugiau, nei įprasta

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2021.12.03 16:03

Gyvename antrą kalendorinę 2021-ųjų žiemos dieną ir daugelis džiūgauja, kad gražiausių švenčių mėnuo prasidėjo sniegingai. Bet ar žiema bus tokia ir toliau? Į šį klausimą savo prognozę pateikė klimatologė Audronė Galvonaitė.

Pasak klimatologės, kol kas prognozės rodo, kad gruodžio mėnuo mūsų šalyje bus pusantro laipsnio šaltesnis, nei įprastai būna. Vidutinė temperatūra šį mėnesį yra -1,1 laipsnio. Taigi, galima tikėtis gana žiemiško gruodžio.

Galvonaitė prognozuoja, kad gruodį orai primins amerikietiškus kalnelius, ir įspėja: vairuotojai, būkite itin atidūs

Pasak A. Galvonaitės, prognozės taip pat numato, kad gruodžio mėnesį galime sulaukti apie 20 procentų didesnio kiekio kritulių. Bendra prognozė, anot pašnekovės, rodo, kad mūsų šalyje daugiau sniego numatoma būtent antroje žiemos pusėje. Pirmoje – taip pat bus sniego, ir nereikėtų tikėtis, kad bus itin šilta.

Tiesa, klimatologė pripažįsta, kad šis mėnuo tikrai neturėtų būti pastovus. „Antra gruodžio pusė – kalbama, kad ji bus švelnesnė. Tik puse laipsnio žemesnė temperatūra numatoma. <...> Amerikietiški kalneliai – tai aukštyn, tai žemyn. Anksčiau temperatūra eidavo palaipsniui, o dabar vieną dieną taip, kitaip – anaip. Labai išsibalansavusios yra oro masės. Kai jos ateina nuo Atlanto, visada tikėkitės, kad bus šiltesnės oro masės, jei ateina nuo Skandinavijos, nuo kažkur Šiaurės, tai atvėsimai susidaro“, – sako A. Galvonaitė.

Daugiau apie tai – pokalbio įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt