Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Savaitgalį ateis pavasaris

ELTA2015.09.08 13:45

Savaitgalį Lietuvoje laikysis lietingi, tačiau šilti orai, termometro stulpelis kils iki 10-11 laipsnių šilumos.  

Savaitgalį Lietuvoje laikysis lietingi, tačiau šilti orai, termometro stulpelis kils iki 10-11 laipsnių šilumos.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, penktadienį ir šeštadienį palis. Naktį neigiamos temperatūros nebebus, dienomis oras šils iki 7-13 laipsnių šilumos. Šeštadienį dieną Vilniuje bus apie 10, Šiauliuose, Panevėžyje -9, Klaipėdoje – 8, Kaune – 11 laipsnių šilumos.

Palynos ir sekmadienio naktį, bus apie 2-3 laipsnius šilumos. Dieną Vilniuje ir Kaune termometro stulpelis kils iki 11, uostamiestyje, Panevėžyje – iki 8, Šiauliuose – iki 9 laipsnių šilumos. Sekmadienį sinoptikai prognozuoja giedrą, švies saulė.

Nauja savaitė prasidės neblogais orais. Naktimis šils iki 2-4 laipsnių, dienomis vietomis net iki 16-17 laipsnių šilumos. Vilniaus, Kauno apskrityse, šiauriniuose rajonuose antradienio ir trečiadienio naktimis tikėtini rūkai.

Trečiadienį prognozuojamas lietus, jį keis pragiedruliai.

Sinoptikai prognozuoja, kad vėluojantis pavasaris sukels potvynį. Šiuo metu vandens lygiai visose upėse yra žemi ir nors jau pradėjo kilti, yra artimi žemiausiems daugiamečiams. Dirvos įšalas neviršija 60 cm. Upių vagose praktiškai nėra ledo dangos – suplonėjusi danga yra tik vietomis, todėl pavasario potvynis turėtų praeiti ramiai, be didelių sangrūdų.

Potvynio pradžia prognozuojama balandžio 14-17 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt