Lietuvoje

2021.12.02 17:35

Artimiausią savaitę išsilaikys žiemiški orai: netrūks sniego, veidus kandžios žvarbus vėjas, o naktimis spustels rimtas šaltukas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.12.02 17:35

Nors jau savaitgalį aprims rytoj kilsiantis stipresnis vėjas, tačiau oro temperatūra kris ir žiema vis drąsiau primins apie save, LRT TELEVIZIJAI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) direktoriaus pavaduotoja Vida Ralienė. Naktimis jau galime tikėtis sulaukti dviženklės neigiamos oro temperatūros, o kitą savaitę ir pajūrio gyventojai dienomis pajus lengvą šaltuką.

Šiandien įvairius kritulius nešęs ciklonas trumpam į mūsų šalį grąžino šilumą arba bent jau atodrėkį. Tačiau jau nuo šio, ketvirtadienio, vakaro ir vėl palaipsniui įsivyraus žiemiškesni orai. „Antroje dienos pusėje, vėjui pasisukus iš šiaurinių bei šiaurės vakarų krypčių, vėl pradės šalti, susidarys plikledis, o lietų ir šlapdribą vėl keis sniegas. Taigi, tas šios dienos atodrėkis, nuo 0 iki 5 laipsnių šilumos, tikrai truks neilgai, mat vakare vėl pradės šalti ir visas sniegas tikrai nespės ištirpti“, – likusios ketvirtadienio dienos orus apžvelgia sinoptikė.

Penktadienio naktį žemo atmosferos slėgio sūkurys lėtai slinks per kaimyninę Latviją, tačiau ir mums pažers kritulių. Vyraus sniegas, tačiau prie jūros labiau tikėtina šlapdriba. Pūs smarkus, gūsingas vėjas – naktį daug kur sieks 15–20 m/s, dieną vietomis 15–17 m/s. Ten, kur sniegas bus ne šlapias, numatomi jo pustymai. Naktį oras šals iki 3 laipsnių šalčio Aukštaitijoje, o arčiau jūros išsilaikys silpnai teigiama šiluma – vos 1-2 laipsniai šilumos. O štai dieną termometro stulpeliai kilti neskubės ir didžiojoje šalies dalyje turėtų rodyti apie 0 laipsnių: Aukštaitijoje išsilaikys silpnai neigiama oro temperatūra, o prie jūros sušils nedaugiau kaip iki 3 laipsnių šilumos. Naktį ir dieną formuosis plikledis.

Šeštadienio naktį spustels 4-9 laipsnių šaltukas. O kažkur pragiedrėjus, šiauriniuose rajonuose, termometro stulpeliai gali rodyti ir dviženklę oro temperatūrą žemiau 0 laipsnių – iki 12 laipsnių šalčio. Tik prie jūros bus nuo 0 iki 3 laipsnių šalčio. Pūs pietvakarių vėjas, tačiau jau nestiprus. „O štai dieną į mūsų šalį ir vėl atslinks kritulių kupini debesys. Daugiausiai turėtų kristi sniegas. Bus tokia apniukusi, su pasnyguriavimais, diena, – šeštadienio orus prognozuoja V. Ralienė. – Dieną mūsų šalyje vyraus silpnai neigiama oro temperatūra, kuri tik prie jūros gali sukiotis apie 0 laipsnių.“

Krituliai maišysis tarp šlapdribos ir sniego. Artimiausiomis dienomis vėjas aprims, tačiau oro temperatūra kris

Sekmadienio naktį kritulių debesys atsitrauks, tad dangus išsigiedrys. Tik kur ne kur gali lengvai pasnyguriuoti. Šals, kaip ir prieš tai buvusią naktį, nuo 3 iki 8 laipsnių šalčio. Sekmadienio diena taip pat numatoma sausesnė. „Netgi saulė gali prasimušti pro dangų nuklosiančius debesis, – gražesnę dieną numato LHMT direktoriaus pavaduotoja. – Nors oro temperatūra nebus labai žema, nuo 0 iki 4 laipsnių šalčio, tačiau pūs gan žvarbokas šiaurės rytų vėjas, tad jei ilgiau pabūsime lauke, veidus turėtų taip paplikinti.“

Pirmadienio naktis turėtų būti gan apniukusi, tad ir šalti stipriau neturėtų – vyraus panaši, kaip ir praėjusias naktis, 4-9 laipsnių šalčio oro temperatūra. „Tačiau pačiuose šiauriniuose šalies rajonuose oro temperatūra ir vėl gali nukristi žemiau 10 laipsnių šalčio. O štai pirmadienio dieną, pradedant pietiniais šalies rajonais, vėl sulauksime sniego. Pasnigti turėtų didžiojoje šalies dalyje. Oro temperatūra bus nuo 1 laipsnio šalčio prie jūros iki 6 laipsnių šalčio rytiniuose bei šiauriniuose šalies rajonuose. Taigi, žiemužė jau vis drąsiau sugrįš“, – pirmosios kitos savaitės orus prognozuoja V. Ralienė.

Nors antradienį tokie dideli pagrindiniai debesys ir trauksis iš Lietuvos, tačiau dangus vis tiek bus apniukęs, sako sinoptikė. Naktį šaltukas spustels dar žiemiškiau ir jau daugelyje rajonų svyruos 6-11 laipsnių šalčio oro temperatūra. Vietomis termometro stulpeliai kris iki 14 laipsnių žemiau 0. Formuosis plikledis. Šaltukas išsilaikys ir dieną. Didžiojoje šalies dalyje bus 4-9 laipsniai šalčio. Net ir prie jūros 0 laipsnių temperatūrą pasiekti bus sunkiau, mat pūs rytinių krypčių vėjas ir jūros vanduo jau nepagelbės sušildyti orų uostamiestyje bei visame pajūrio ruože, taigi čia numatoma 1-3 laipsnių šalčio oro temperatūra.

Trečiadienio naktį šaltukas mūsų šalyje kandžiosis vienu laipsniu švelniau, nei praėjusias naktis, vyraus 2-7 laipsnių šaltis, tačiau žiema iš Lietuvos tikrai neiškeliaus. „Dieną šaltukas taip pat silpnės, oro temperatūra neturėtų nukristi iki 5 laipsnių šalčio – didžiojoje šalies dalyje oras šals nuo 0 iki 3-4 laipsnių šalčio, – tikina sinoptikė. – Bus juntamas toks lengvas šaltukas.“

Iki pat kitos savaitės pabaigos turėtų išsilaikyti švelniai žiemiški orai, užbaigdama savaitės orų prognozę sako sinoptikė V. Ralienė.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Savaitės orų prognozę su V. Raliene stebėkite ir vaizdo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Krituliai maišysis tarp šlapdribos ir sniego. Artimiausiomis dienomis vėjas aprims, tačiau oro temperatūra kris
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt