Lietuvoje

2021.12.02 14:03

LSDP palikęs Jasaitis ketina jungtis prie Skvernelio partijos, tokių merų gali būti ir daugiau

atnaujinta 16.52
Radvilė Rumšienė, Modesta Gaučaitė-Znutienė, Valdemaras Šukšta, Gytis Pankūnas, LRT.lt, BNS, ELTA2021.12.02 14:03

Iš Lietuvos socialdemokratų partijos traukiasi Neringos meras Darius Jasaitis ir dar apie 50 kitų Neringos skyriaus narių. D. Jasaitis teigia sulaukęs Sauliaus Skvernelio pasiūlymo jungtis kuriant naują partiją. Šilutės meras tikina taip pat priėmęs sprendimą – prie Seimo frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių steigiamos partijos jis jungsis.

Neringos meras D. Jasaitis savo apsisprendimą trauktis grindžia tuo, jog esą per daug metų šioje partijoje nepavyko kolegoms įrodyti, kaip gyvenimas vyksta Neringoje ir, „kad čia nėra tik rožėm klota liepa ir rugpjūtis“.

Drauge su D. Jasaičiu partiją palikti ketina ir apie 50 Neringos skyriaus narių.

„Tai tikrai ne sutapimas. Neseniai turėjome partijos tarybos susirinkimą, kurią informavau, kad po sunkaus man sprendimo palieku partiją, esu apmąstęs visus „už“ ir „prieš“. Papasakojau nariams ir tikrai pakviečiau tuos, kas nori palikti partiją. Labai rimtai svarstome S. Skvernelio pasiūlymą kurti partiją. Turime pripažinti, kad būnant premjeru, jo komanda stipriai geriau supranta Neringos, Palangos ir Klaipėdos rajono, regiono problemas“, – LRT.lt sakė D. Jasaitis.

Svarbiausios priežastys, paskatinusios D. Jasaitį palikti partiją – skaudūs partijos suduoti smūgiai Neringai.

Vienas jų – savivaldybės būstų nuomos tvarkos pakeitimai, kai nuspręsta drausti šiuose būstuose gyvenantiems žmonėms vasarą būstus nuomoti poilsiautojams bei drastiškai pakelta savivaldybės būstų nuomos kaina.

Kita priežasčių – verslinės žvejybos draudimas.

„Iniciatyva buvo jaunojo mūsų nario Lino Jonausko. Mes gavome didžiulį smūgį iš partijos ir vos sugebėjome atlaikyti, tai ačiū šiai Vyriausybei, kuri neigiamą išvadą Seimui į šį klausimą parašė. Džiaugsmas, kad mokslas Lietuvoje yra dar vertas šio to ir Vyriausybė tą išgirdo“, – dėstė D. Jasaitis.

Neringos meras gyrė S. Skvernelį ir neslėpė, jog apsidžiaugė sulaukęs buvusio premjero kvietimo dirbti drauge.

„Kažkada pats neatsargiai esu sakęs, kad jam reikėtų kurti partiją ir jis atsiminė tokį dabar jau beveik kūnu tapusį pasiūlymą“, – sakė D. Jasaitis.

LSDP pirmininkės pirmasis pavaduotojas Mindaugas Sinkevičius BNS sakė, kad tiek jis, tiek partijos vadovė Vilija Blinkevičiūtė bandė atkalbėti D. Jasaitį nesitraukti, tačiau meras teigė jau apsisprendęs.

„Jis pristatė situaciją, kad tris mėnesius, pasak jo, jis neramiai miega, buvo apsvarstymų laikotarpyje, bet priėmė sprendimą, kurio niekas negalįs pakeisti, priėmė sprendimą su didesne skyriaus narių dalimi traukis iš mūsų politinės organizacijos. Ir tas pasitraukimas yra ne į niekur, o į Sauliaus Skvernelio buriamą politinę jėgą“, – BNS sakė M. Sinkevičius.

Jo žiniomis, Neringos skyriuje „lieka kuopelė narių“. Iš viso skyriuje, M. Sinkevičiaus duomenimis, gali būti apie 100 narių.

„Nedeginame tiltų, jaunas politikas. Galbūt dar keliai susikirs“, – tvirtino M. Sinkevičius.

Svarsto ir kiti

Portalą LRT.lt pasiekė informaciją, kad apie jungimąsi prie S. Skvernelio komandos svarsto ir kai kurie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) atstovaujantys savivaldybių merai, tarp jų – Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė bei Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Su B. Markauskui kol kas portalui LRT.lt susisiekti nepavyko, bet A. Miškinienė, paklausta apie tokią informaciją, sakė jos negalinti nei patvirtinti, nei paneigti.

„Vakare vyks visuotinis Lazdijų LVŽS skyriaus susirinkimas. Susirinkimo metu šia tema mes diskutuosime, priimsime sprendimą ir apie priimtą sprendimą informuosime“, – portalui LRT.lt sakė A. Miškinienė.

Iš viso LVŽS atstovauja penki savivaldybių merai. Vienas jų, Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, paneigė kalbas, kad galėtų jungtis prie naujosios partijos.

Tuo tarpu Šilutės meras tikina sprendimą jau priėmęs – prie Seimo frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių steigiamos partijos jis jungsis.

Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis Eltai patvirtino, kad taip pat ketina jungtis prie S. Skvernelio kuriamos partijos. Anot jokiai partijai nebepriklausančio V. Laurinaičio, pasiūlymas buvo patrauklus dėl S. Skvernelio skirto dėmesio mažesniems regionams.

„Buvo sudaryta jų Vyriausybė, matėme visų keturių metų veiklą, tikrai regionams buvo pakankamas dėmesys, tiek dėmesio neskyrė nė viena Vyriausybė, tai buvo kaip ir tokia politinė naujiena. Pačių sprendimų taktika ir pati veikla tikrai buvo išskirtinė, tai visiems, ne tik Šilutei, bet ir pamario kraštui, Neringos, Palangos, Kretingos, Klaipėdos rajonams buvo patrauktu. Sakė, kad tai vadovas, kuris tikrai rūpinasi ne vien Vilniumi, Kaunu ir Klaipėda, bet visais kitais regionais“, – Eltai teigė V. Laurinaitis.

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas LRT.lt teigė, kad su S. Skverneliu buvo aptarta tema dėl prisijungimo prie naujos partijos.

„Kalbėjome, diskutavome, sprendimas kol kas nepriimtas. Artimiausiu metu neplanuojame jo priimti“, – teigė R. Malinauskas.

LRT.lt buvo pasiekusi informacija, kad prie S. Skvernelio gali jungtis ir Mažeikių rajono meras Vidmantas Macevičius. Tačiau jis tai paneigė: LRT.lt perduotame komentare V. Macevičius sakė, kad negavo kvietimo jungtis prie buvusio priemjero politinės jėgos.

Anksčiau S. Skvernelį aktyviai rinkimuose palaikęs Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis kol kas linkęs susilaikyti nuo komentarų šia tema. Tai LRT.lt pranešė V. Matijošaičio patarėjas ryšiams su visuomene Tomas Jarusevičius.

Pats S. Skvernelis naujienų agentūrai ELTA ketvirtadienį teigė, kad su Kauno meru šiuo klausimu nėra nei bendravęs, nei susitikęs. Pasak jo, V. Matijošaičio neturėtų būti steigėjų sąraše.

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius LRT.lt teigė taip pat sulaukęs S. Skvernelio kvietimo jungtis kuriant naują partiją.

„Per visą laikotarpį tiek aš, tiek mano komanda esame gavę vienos ar kitos partijos kvietimų dalyvauti veikloje. Visus vertiname rimtai ir džiaugiamės tuo, kad esame matomi, kad darbai yra įvertinti. Džiugu, kad ir šitos naujai kuriamos partijos nelikome nepastebėti. Tačiau šiandien dar nesame priėmę sprendimo. Jeigu dalyvausime, tai dalyvausime visas „Kretingos kraštas“ su savo komanda“, – sakė A. Kalnius.

Pašnekovas teigė kol kas dar tiksliai nežinantis, kada su komanda priims sprendimą. Kretingos rajono mero nuomone, matyti, kad naujai kuriama S. Skvernelio partija bus stipri politinė jėga.

Šiaulių rajone pastebi aktyvią Baškienės veiklą

LRT.lt susisiekus su Šiaulių rajono meru, „valstiečių“ atstovu Antanu Bezaru, politikas teigė iš S. Skvernelio komandos pasiūlymų perbėgti į jo kuriamą partiją nesulaukęs. Tačiau jis neslėpė, kad ekspremjero kuriamos partijos atstovai yra aktyvūs Šiaulių rajone.

„Ne, pasiūlymų tikrai nesulaukiau. Dirbu Šiaulių rajono meru, atėjęs su „valstiečiais“, antrą kadenciją dirbu. Bet, kas rajone vyksta, girdžiu, tai yra apie jų darbus, viltis ir visa kita“, – tikino A. Bezaras.

Paklaustas apie S. Skvernelio komandos aktyvumą jis patikslino, kad iš LVŽS iš pasitraukusi R. Baškienė aktyviai kviečia vietos politikos prisidėti prie S. Skvernelio kuriamos partijos.

„Natūralu, kadangi R. Baškienė yra žinoma rajone, aktyvi Seimo narė, penktą kadenciją išrinta į Seimą, buria komandą ir suburs. O kad iš „valstiečių“ išeitų visas skyrius ar pusė skyriaus, Šiaulių rajone bent jau kol kas tikiu, kad taip nebus“, – dėstė Šiaulių rajono meras.

Jis teigė pats negalvojantis palikti LVŽS gretų.

„Pas mane metai tokie jau, tai apie kokias išdavystes aš galiu galvoti? Net minčių negali būti“, – sakė A. Bezaras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt