captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui nustatyti didesnį karių išleidimo į atsargą amžių

Laikinai einantis krašto apsaugos ministro pareigas Juozas Olekas Seimui pristatė Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisas bei Karo prievolės įstatymo pataisas, teigiama pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasak ministro, teikiamomis pataisomis siekiama nustatyti didesnį išleidimo į atsargą amžių visiems profesinės karo tarnybos kariams, kariams savanoriams ir aktyviojo rezervo kariams; nustatyti ilgesnį karių perkėlimo į dimisiją amžių, karo prievolininkų atrinkimo ir skyrimo į tarnybą rezerve amžių, atsižvelgiant į pailgėjusį tarnybos laiką; sureguliuoti aukštesnio karinio laipsnio suteikimo sąlygas, atsižvelgiant į pailgėjusį tarnybos laiką; nustatyti vienodas aukštesnio karinio laipsnio suteikimo sąlygas visiems kariniams specialistams, neišskiriant atskirų jų grupių.

„Daugelyje NATO šalių kariuomenių kariai tarnauja ilgiau nei Lietuvoje. Investicijos į karininko parengimą yra didelės ir todėl norime racionaliai panaudoti lėšas ir turėti reikiamą karių skaičių“, – sakė J. Olekas.

Atsižvelgiant į įstatymo projektu ilginamą tarnybos ir išleidimo į dimisiją amžių, siūloma tikslinti ir Karo prievolės įstatymą.

Įstatyme siūloma įtvirtinti atvejus, kada karinio parengtumo neįgiję asmenys yra atleidžiami nuo karo prievolės – kai jiems sukanka 60 metų. Atitinkamai siekiama suvienodinti karo prievolininkų atrinkimo ir skyrimo į tarnybą rezerve amžiaus ribą.

Projektams po pateikimo pritarta bendru sutarimu. Pagrindiniu šių klausimų svarstyme paskirtas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, projektus plenariniame posėdyje svarstyti numatoma gruodžio 15 d.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...