Lietuvoje

2021.12.02 09:01

Per parą į Lietuvą neįleisti 37 migrantai

LRT.lt2021.12.02 09:01

Per praėjusią parą, nuo trečiadienio vidurnakčio iki ketvirtadienio, iš Baltarusijos į Lietuvą nepateko 37 migrantai, tai bandę padaryti draudžiamose vietose, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Nurodoma, kad į šią statistikos kategoriją įskaičiuota ir 14-os migrantų grupė, kuri sieną neteisėtai Varėnos rajone kirto antradienį, o trečiadienį savo noru grįžo atgal į Baltarusiją. Antradienį neįleistųjų buvo 35, pirmadienį – 4, sekmadienį – 75, šeštadienį – 108, penktadienį – 45, ketvirtadienį – 29. Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių trečiadienį įleistų užsieniečių nebuvo.

VSAT skelbia, kad antradienį Varėnos rajone aptikta migrantų grupė savo noru nusprendė grįžti į Baltarusiją. Joje buvusios dvi irakiečių šeimos taip pat atmetė pasieniečių siūlymą padedant tarptautinėms organizacijoms lėktuvu iš Lietuvos savanoriškai grįžti Iraką. Teigiama, kad jokių prievartos priemonių migrantams trečiadienį pereinant sieną nebuvo, teiginiai apie „išstūmimą“ yra neatitinkantys tikrovės. Vėliau migrantų grupė Baltarusijos pusėje buvo priartėjusi prie sienos. VSAT užtikrina, kad į Lietuvą eiti užsieniečiai nebandė bei kuriam laikui įsikūrė kaimyninės šalies teritorijoje. Bandymų patekti iš Baltarusijos ir toliau nebuvo, pasieniečių sargybos buvo atitrauktos tolėliau nuo sienos, tačiau situacija buvo stebima. Vėlai vakare Baltarusijos pusėje buvę asmenys užgesino laužą ir susirinkę daiktus nuėjo į šios šalies gilumą. Iki ketvirtadienio ryto šiose vietovėse bandymų patekti į Lietuvą nebuvo.

Visgi „Sienos“ grupės savanoriai LRT.lt ketvirtadienį teigė, kad šie migrantai į Baltarusiją grįžta ne savo noru bei nori pateikti prieglobsčio prašymą Lietuvoje.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, jų į Lietuvą nepateko 7 740 (vidurnakčio iš trečiadienio į ketvirtadienį duomenys). Tarnybinių ginklų profesionaliai migrantų krizės metu veikiantiems Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Alytaus ligoninės COVID-19 skyrius
COVID-19 TRUMPAI
Gabrielius Landsbergis
2022.01.24 18:31

Landsbergis: mūšis dėl Europos vyks Ukrainoje

atnaujinta 20.05