Lietuvoje

2021.12.02 07:00

Pasiruoškite nepastoviems orams: sniegą keis lietus, o malonią temperatūrą – šaltukas ir gūsingas vėjas

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.12.02 07:00

Artimiausiomis dienomis laukia tikra orų pasiutpolkė. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Vytautas Sakalauskas LRT RADIJUI vardija, kad sulauksime tiek lietaus ir malonios temperatūros, tiek gausaus sniego ir stipraus vėjo.

Ketvirtadienį sniegas trauksis į šiaurę ir jį pakeis lietus. Pirmoje dienos pusėje šiauriniuose rajonuose kris šlapdriba, o daugelyje rajonų lynos. Tačiau jau antroje dienoje prasidės atvirkščias procesas – dažniau pasirodys šlapdriba, sniegas. Sinoptikas nurodo, kad po truputį ciklonas sugrąžins šaltus orus. Pūs gūsingas vėjas – pietvakarių, vakarų krypčių vėjo gūsiai daug kur pasieks 15–20 m/s, o Baltijos pakrantėje yra tikimybė, kad pasieks ir 23–25 m/s greitį.

Temperatūra ketvirtadienį dažnai keisis: pirmoje dienos pusėje ji kils ir iki vidurdienio oras spės sušilti iki 2–5, o arčiau jūros – 6–7 laipsnių šilumos. Tačiau vakarop sugrįš šaltesnių orų banga ir temperatūra pradės žemėti. Vakare ji kai kur bus ir neigiama, todėl pradės formuotis ir plikledis. Sinoptikas pabrėžia, kad dėl plikledžio turi būti atsargūs tiek pėstieji, tiek vairuotojai.

Visgi penktadienį pajusime šaltesnius orus, lietus jau nebepasirodys. V. Sakalauskas teigia, kad ciklonas atneš daugiau sniego, o pajūriui – šlapdribos. Penktadienio naktį protarpiais numatomi krituliai – šlapdriba, sniegas. Dieną jų bus mažiau ir jie bus trumpalaikio pobūdžio. Tiesa, vėjas išliks gūsingas, bet daug kur vakarinių krypčių gūsiai sieks 15–20 m/s greitį. Tik dieną pamažu jis pradės rimti.

Šilumą, kuri vyraus ketvirtadienį, teks pamiršti – penktadienio naktį temperatūra svyruos nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. O dieną ji laikysis artima nuliui. Sinoptikas perspėja, kad dėl klastingų temperatūros svyravimų reikės pagalvoti apie plikledį.

Daugiau apie orus – specialioje LRT.lt skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt