Lietuvoje

2016.11.24 17:41

S. Skvernelis pateikė kandidatų į ministrus sąrašą

Liepa Želnienė, 15min.lt, Eglė Samoškaitė, DELFI.lt, LRT.lt2016.11.24 17:41

Paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį apsilankė pas šalies prezidentę Dalią Grybauskaitę ir pateikė kandidatų į ministrus sąrašą. Jį viešai premjeras pristatė žiniasklaidai.

Siūlomi kandidatai:

1. Aplinkos ministras – Kęstutis Navickas

2. Energetikos ministras – Žygimantas Vaičiūnas

3. Finansų ministras – Vilius Šapoka

4. Krašto apsaugos ministras – Raimundas Karoblis

5. Kultūros ministrė – Liana Ruokytė-Jonsson

6. Socialinės apsaugos ir darbo ministras – Linas Kukuraitis

7. Susisiekimo ministras – Rokas Masiulis

8. Sveikatos apsaugos ministras – Aurelijus Veryga

9. Švietimo ir mokslo ministrė – Jurgita Petrauskienė

10. Teisingumo ministras – Darius Petrošius

11. Ūkio ministras – Mindaugas Sinkevičius

12. Užsienio reikalų ministras – Linas Linkevičius

13. Vidaus reikalų ministras – Eimutis Misiūnas

14. Žemės ūkio ministras – Bronius Markauskas

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos premjeru pasiūlytas S. Skvernelis anksčiau tikino, kad ministrų kabinetą formuos savarankiškai. Jis kalbėjo ministrus rinkęsis pats, tačiau juos iš anksto derinęs su šalies vadove ir prašęs specialiųjų tarnybų patikrinimo.

S. Skvernelis antradienį buvo prezidentės dekretu paskirtas į ministro pirmininko pareigas. Per penkiolika dienų jis turi Seimui pateikti vyriausybės programą. Pagal Konstituciją, ministrus premjero teikimu skiria ir atleidžia Prezidentas.

K. Navickas. BNS nuotr.

K. Navickas buvo įvardintas šešėliniu valstiečių ir žaliųjų aplinkos ministru, nors nėra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys. Iki šiol jis ėjo Aplinkosaugos organizacijų koalicijos pirmininko pareigas. 1998–2006 m. K. Navickas buvo Regioninio aplinkos centro Vidurio ir Rytų Europai Lietuvos biuro vadovas. Ž. Vaičiūnas yra Lietuvos energetikos atašė Briuselyje, 2011–2012 m. buvo energetikos viceministras.

V. Šapoka yra Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius. Socialdemokratas L. Linkevičius užsienio reikalų ministro pareigas eina ir šiuo metu. Teigiama, kad šį politiką labai gerai vertina prezidentė D. Grybauskaitė. Anksčiau jis yra buvęs krašto apsaugos ministru, buvo Lietuvos ambasadorius NATO.

R. Masiulis. BNS nuotr.

Jokiai partijai nepriklausantis R. Masiulis šiuo metu socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus Vvriausybėje vadovauja Energetikos ministerijai, tačiau S. Skvernelio kabinete deleguojamas į susisiekimo ministro vietą. Šiuos du A. Butkevičiaus vyriausybės ministrus Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis jau anksčiau minėjo kaip geriausiai dirbančius kabineto narius bei negailėjo jiems pagyrų.

L. Kukuraitis jau septynerius metus vadovauja Vilniaus arkivyskupijos „Caritui“. Interviu žiniasklaidai jis yra pasakojęs, kad socialiniam darbui prijautė nuo paauglystės.” E. Misiūnas yra Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas.

L. Linkevičius. BNS nuotr.

Socialdemokratas L. Linkevičius užsienio reikalų ministro pareigas eina ir šiuo metu. Jokiai partijai nepriklausantis R. Masiulis šiuo metu vadovauja Energetikos ministerijai.

Valdančiąją koaliciją Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga suformavo su socialdemokratais. Seime valstiečiai žalieji turi 58 narių frakciją ir frakcijai formaliai nepriklausantį Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį.

Socialdemokratų frakcijoje 19 narių. Per derybas sutarta, kad valstiečiai teiks kandidatus į 11 ministerijų vadovus, socialdemokratai – į 3. Socialdemokratams teko Teisingumo, Užsienio reikalų ir Ūkio ministerijos. Socialdemokratai buvo numatę, kad užsienio reikalų ministru turėtų likti dirbti dabartinis ministras Linas Linkevičius. Į teisingumo ministrus ketinta siūlyti Darių Petrošių. Buvusios kadencijos Seime jis vadovavo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijai.

D. Petrošius. BNS nuotr.

Kaip skelbia prezidentūra, prezidentė Dalia Grybauskaitė gavo S. Skvernelio teikimą dėl vyriausybės sudėties pradeda darbinius susitikimus su pateiktais kandidatais  į ministrus.

Prezidentė ketvirtadienį, 14 val., susitiks su pateiktu kandidatu į aplinkos ministrus K. Navicku, 14.45 val. su pateikta kandidate į švietimo ir mokslo ministres J. Petrauskiene, 15.30 val. su pateikta kandidate į kultūros ministres L. Ruokytė-Jonsson, 16.15 val. su pateiktu kandidatu į susisiekimo ministrus R. Masiuliu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt