Lietuvoje

2021.12.01 22:55

Šiaulių suaugusiųjų mokyklą planuojama prijungti prie kitos gimnazijos: suaugusieji bijo patyčių, kai kurie gali nebesimokyti

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.12.01 22:55

Šiauliuose – piketas dėl mokyklų tinklo pertvarkos. Suaugusiųjų mokyklos bendruomenė piktinasi valdžios sumanymu jų įstaigą prijungti prie „Saulėtekio“ gimnazijos. Esą taip bandoma gelbėti mokinių nebesurenkančią mokyklą. Suaugusieji mokytis vienose patalpose su paaugliais nenori dėl patyčių, o pedagogai sako, kad daugėjant besimokančių vyresnių šiauliečių savarankiška įstaiga kaip niekad reikalinga.

Šiaulių suaugusiųjų mokykla mininti šimtmetį rengia ne šventę, o piketą dėl mokyklos prijungimo prie gimnazijos. Lankantys suaugusiųjų mokyklą sako bijantys galimų patyčių, jei tektų mokytis su paaugliais.

„Mes nenorime. Dauguma suaugusių slepia, kad mokosi suaugusių mokykloje. Mes norime jaustis saugūs, o ne su patyčiomis“, – tikina suaugusiųjų mokyklos mokinė Laura Petkauskienė.

Žinios. EK pirmininkės teigimu, Bendrija turėtų svarstyti privalomą vakcinaciją

„Tikrai mes esam nusprendę rimtai negrįžti į vaikų mokyklą. Mums sudarys kliūtis, kai kurie ir nepabaigsime. Vadinasi, bus blogai ir su pinigėliais, ir su viskuo, kadangi dabar daug kur ir valytojos be 12-os klasių negali dirbti“, – pritaria suaugusiųjų mokyklos mokinė Aistė Savickaitė.

Suaugusiųjų mokykloje – per 260 mokinių. Jų skaičius kelerius metus nemažėja. Įstaiga pyksta, kad mokinių nesurenkančios gimnazijos problemas bandoma spręsti jos sąskaita.

„Mieste nuolat daugėja emigrantų, o emigrantai itin domisi mokymusi mūsų mokykloje, nori mokytis išlyginamojoje klasėje, išmokti lietuvių kalbą“, – LRT TELEVIZIJAI sako suaugusiųjų mokyklos mokytoja Veronika Bekerienė.

„Steigėjas neketina aiškintis, kokios ten problemos, kodėl mokiniai iš gretimos Gegužių progimnazijos nesirenka tos gimnazijos, nors Lieporių gimnazija, kuri yra visiškai šalia Saulėtekio, lūžta nuo mokinių“, – priduria suaugusiųjų mokyklos direktoriaus pavaduotoja Sigita Mažeikė.

Saulėtekio gimnazija, prie kurios norima prijungti suaugusiųjų ir tardymo izoliatoriaus mokyklas, tokiems planams neprieštarauja. Esą patalpų pakanka, turima daug nuotolinio mokymo patirties.

„Tiek mūsų pagrindinės fizikos, chemijos laboratorijos, tiek mūsų išpuoselėti technologijų kabinetai, tiek IT kabinetai, robotikos bazė ir visa kita būtų taikoma suaugusių žmonių mokymui. Aišku, mes dirbame iki pat 10 val, vyksta vieni kiti neformaliojo švietimo būreliai, bet aš nematau nieko blogo, kad šitos veiklos būtų derinamos kartu“, – LRT TELEVIZIJAI aiškina „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Rimkuvienė.

Saulėtekio gimnazijoje mokosi tik 280 mokinių. Padidėjus jų skaičiui – kiltų ir darbuotojų, tarp kurių net 4 miesto savivaldybės tarybos nariai, atlyginimai.

„Žiūrime mes ir į patalpų išnaudojimą. Pakankamai didelės patalpos, jų išlaikymas, kuomet mokinių ten nėra daug. Kitas aspektas ir mokymo bazė, Saulėtekio progimnazijoje tikrai geresnės mokymo bazės ir tikrai galėtų Žmonės įgyti kvalifikuotesnį ir geresnį išsilavinimą“, – teigia Šiaulių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius.

Dėl mokyklų tinklo pertvarkos Šiaulių politikai spręs ketvirtadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt