Lietuvoje

2016.11.24 11:20

Pataria, kaip išvengti peršalimo ligų

LRT.lt2016.11.24 11:20

Artėjant žiemai pagreitį įgauna ir gripo bei peršalimo ligų sezonas, o didesnis organizmo pasiruošimas vis dar reikalingas. Dažnai apie tai susimąstome tik susirgę ar pajutę pirmuosius ligos simptomus. Tuo tarpu sveikatos specialistai sutaria, kad geriausia sezoninių ligų prevencija – kompleksinis ir nuoseklus imuniteto stiprinimas, teigiama pranešime spaudai.

Prevencija visada kainuoja mažiau
 
Anot vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkės Žydrūnės Muzikevičiūtės, nors informacijos gausu, tačiau ne visi žmonės žino, kaip tinkamai pasiruošti gripo ir peršalimo ligų sezonui.
 
„Viena iš didžiausių klaidų, kurią darome – susirūpiname sveikata tik pajutę ligos simptomus. Iš tiesų viskas prasideda anksčiau ir pasireiškia užsitęsusiu nuovargiu, padažnėjusiu galvos skausmu ar silpnumu. Tokius signalus ignoruodami, dažnai sulaukiame jau aiškių peršalimo ar net gripo simptomų. Tada sirgdami imame ieškoti būdų organizmui sustiprinti bei tikimės greito rezultato“, – teigia Ž. Muzikevičiūtė.
 
Anot jos, imunitetu rūpintis reikia tada, kai esame sveiki, be to, priemonės, ypač natūralios, rezultatą duoda tik vartojant jas ilgesnį laikotarpį.
 
„Organizmui reikia laiko sukaupti pakankamą kiekį medžiagų ir vitaminų, kurie ir sustiprina imunitetą. Nuoseklus ir kompleksinis požiūris į sveikatą ne tik duos geresnių rezultatų, bet ir padės sutaupyti, nes prevencija visada kainuoja mažiau nei ligos gydymas, jau nekalbant apie tai, kad taip išlaikome savo gyvenimo kokybę ir darbingumą“, – tikina Ž. Muzikevičiūtė.
 
Svarbu ir grynas oras, ir rankų higiena
 
Imuniteto stiprinimas – kompleksiškas procesas, kurį sudaro subalansuota mityba, fizinis aktyvumas, darbo ir poilsio režimas, žalingų įpročių atsisakymas ir streso vengimas.
 
Pasak Ž. Muzikevičiūtės, kartais sudėtinga kardinaliai pakeisti gyvenimo būdą, tačiau verta išsiugdyti bent kelis naujus gerus įpročius. Pavyzdžiui, dažnesnis buvimas gryname ore yra privalomas norintiems džiaugtis stipriu imunitetu. Tai leidžia organizmui prisitaikyti prie metų laikų kaitos ir mažina susirgimo galimybes.
 
„Norint išvengti peršalimo ligų svarbu palaikyti tinkamą rankų higieną – tai pirmas ir lengviausias būdas atsikratyti žalingų mikrobų, kurie sukelia ir platina ligas“, – patarimais dalinasi vaistininkė.
 
Taip pat reikėtų nepamiršti laiko poilsiui ir laikytis dienos režimo. Tamsiuoju metų laiku rekomenduojama išmiegoti bent 8 valandas per parą, nes chroniškas miego trūkumas organizmui sukelia stresą ir dėl to krenta žmogaus darbingumas, o ilgainiui netgi trumpėja gyvenimo trukmė.
 
Nesirūpinant savimi vien papildai nepadės

 
Pasak Ž. Muzikevičiūtės, pripratus gyventi pagal imuniteto stiprinimo proceso taisykles, rekomenduojama pasirūpinti ir įvairiais vitaminais, mikroelementais, imuninę sistemą stiprinančiais maisto papildais: „Žinoma, jeigu organizmas yra nualintas ir juo nuolatos nėra tinkamai rūpinamasi, vitaminai ar papildai negelbės. Ypač jei žmogus chaotiškai puls gerti draugų ar artimųjų rekomenduotus vitaminus. Specialisto pagalba, kurią gali suteikti tik vaistininkas arba gydytojas, siekiant efektyvaus organizmo stiprinimo būtina“.
 
Nors daugelis mano, jog žiema – tinkamiausias česnakų valgymo ir imbierinės arbatos gėrimo laikas, tačiau prieš vartojant didelius šių produktų kiekius taip pat reikia įvertinti organizmo būseną: ar nėra kraujavimo pavojaus virškinimo trakte, ar nėra sumažėjęs kraujo krešėjimas, artimiausiu metu numatomų operacijų, skrandžio ar žarnyno uždegimų, tulžies pūslės ligų.
 
„Neįvertinus šių faktorių užuot padėję organizmui galite ir pakenkti. Kai kuriais atvejais šiuos produktus galite pakeisti spanguolėmis, obuoliais, ežiuolės, kininio kordicepso, priešpienio, bioflavanoidų, gauruotosios unkarijos sudėtyje turinčiais kompleksiniais preparatais, pasižyminčiais organizmui reikalingų vitaminų, mineralų, antioksidantų ir amino rūgščių gausa“, – sako vaistininkė.
 
Pasak Ž. Muzikevičiūtės, prevencinės priemonės ir organizmo stiprinimas ištisus metus – svarbiausi dalykai, padedantys šaltuoju sezonu išvengti peršalimo ligų ir neišlaidauti vaistams.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.