Lietuvoje

2021.12.01 16:20

Dalis Kauno Rotušės aikštės virto čiuožykla be pačiūžų – nustebę ir pikti gyventojai klausia, kodėl neprižiūrėta šventinė erdvė

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.12.01 16:20

Antradienį vakare pasigrožėti Kauno kalėdine egle atėję gyventojai turėjo nukreipti žvilgsnį nuo papuošimų į žemę: dalį Rotušės aikštės buvo padengęs ledo sluoksnis. Atsargiai eidami ar čiuoždami gyventojai garsiai reiškė savo nuostabą ar pasipiktinimą – kodėl šventinė erdvė neprižiūrėta? „Kauno švara“ trečiadienį tikino, kad tądien buvo barstyta druskos, ir žada, kad ateityje šiai vietai skirs daugiau dėmesio.

Barstė dar prieš kelias valandas

Kauno Rotušės aikštėje, kur stovi miesto Kalėdų eglė, antradienį vakare, apie 21 val., greta keliasdešimties žmonių šurmulio ir kalėdinių dainų buvo galima išgirsti šūksnių „Atsargiai!“, „Oho, kaip slidu čia“ ir „Oi“. Dalį grindinio tarp saldžiais užkandžiais ir karštais gėrimais prekiaujančių paviljonų ir papuoštos eglės buvo padengęs ledas. Šioje atkarpoje kauniečiams ir miesto svečiams akis nuo papuošimų teko nuleisti žemyn ir stebėti savo žingsnius.

Nors šalia esančiose vietose buvo pabarstyta ledą tirpdančios druskos, į Rotušės aikštę atėję žmonės jos pasigedo. Jie stebėjosi ir piktinosi – kodėl čia neišvalytas grindinys, kad juo nereikėtų slysti. „Kauno švaros“ viešųjų ryšių specialistas Jonas Tumpa LRT.lt teigė, kad darbuotojai tikrai tvarkė erdvę aplink Kalėdų eglę ir barstė druskos.

„Buvo barstyta naktį, iš pat ryto, apie 7 val., o paskutinis lapkričio 30 dienos barstymas buvo atliktas apie 18–19 val.“, – trečiadienį komentavo J. Tumpa.

Pasak jo, stengiamasi, kad šioje vietoje būtų barstoma tik druska, nors galima taip pat pasitelkti ir specialią skaldą. Deja, skalda, J. Tumpos teigimu, sugadina estetiką: grindinys atrodo nešvarus, purvo prinešama į šalia esančias kavines. „Kauno švaros“ atstovas tikino, kad bus skirtas didesnis dėmesys Kauno Rotušės aikštei ir ten įsikūrusiam šventiniam miesteliui.

„Pabarstysime dabar, kol dar yra pereinamasis periodas ir Rotušės aikštėje yra didesnė žmonių koncentracija. Bet stengiamės, kad viskas vyktų su druska“, – sakė pašnekovas.

Jis pridūrė, kad „Kauno švaros“ darbuotojai dirba pamainomis ir miesto erdvės prižiūrimos visą parą. Po didesnio snygio atsiunčiama brigada, ji kuo greičiau sutvarko vietą, tačiau dažniausiai stengiamasi barstyti druska tada, kai yra mažiausias žmonių judėjimas.

„Aišku, naktį pagrindiniai darbai vyksta, bet dieną palaikoma tvarka“, – aiškino J. Tumpa.

Traumų nepadaugėjo

Tiesa, kol kas kauniečiai saugiai elgiasi paspaudus šalčiams: mieste veikiančių ligoninių atstovai trečiadienį sakė, kad kol kas nepadaugėjo pacientų, kurie paslydę pargriuvo ir susižeidė.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninės vyriausiojo komunikacijos specialisto Sauliaus Tvirbuto teigimu, kol kas nepastebima, kad pasnigus ir apledijus padaugėtų susižeidusių kauniečių.

„Per parą atvyksta apie 200–220 įvairias traumas patyrusių žmonių ir tai atitinka įprastą vidurkį. Traumų pobūdis irgi toks kaip visada: įvairių kūno vietų lūžiai, išnirimai, sumušimai. Guldomų į Ortopedijos ir traumatologijos skyrių pacientų skaičius taip pat įprastas – 10–12 per parą“, – LRT.lt komentavo S. Tvirbutas.

LSMU Kauno klinikų Komunikacijos tarnybos specialistė Jovita Gudelevičiūtė LRT.lt taip pat teigė, kad į Kauno klinikų Skubios pagalbos skyrių dėl patirtų sužalojimų paslydus ar pargriuvus besikreipiančių pacientų nepadaugėjo.

„Atvyko vos keli pacientai. Dažniausiai jie skundžiasi rankos sumušimais ar nesudėtingais kaulų lūžiais. Jų sužalojimai nereikalauja stacionarinio gydymo, todėl, suteikus būtinąją pagalbą, jie išleisti gydytis į namus“, – sakė J. Gudelevičiūtė.

Ji pridūrė, kad gydytojai ragina žmones išlikti budrius, einant nesinaudoti mobiliuoju telefonu, stebėti kelio dangą, tai padės išvengti sužalojimų šaltuoju metų laikotarpiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt