Lietuvoje

2021.12.01 12:34

Krašto apsaugos ministras penktajame sankcijų pakete Baltarusijai mato trūkumus: reikėtų peržiūrėti išlygas dėl ilgalaikių kontraktų

Leonardas Marcinkevičius, ELTA2021.12.01 12:34

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas laikosi pozicijos, kad trečiadienį paviešintas planuojamas priimti penktasis Europos Sąjungos sankcijų paketas Baltarusijai nėra pakankamas, jog reikšmingai paveiktų Aliaksandro Lukašenkos režimą, kadangi pakete yra numatytos tam tikros išlygos.

„Tai nėra vienos Lietuvos sprendimas, tai yra europinis sprendimas. Visada yra išlygų, ir dėl tų išlygų priimamas konsensusas, bet aš manau, kad reikėtų peržiūrėti sankcijas, kurios yra tam tikra išlyga dėl ilgalaikių kontraktų“ , – trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį atsakinėdamas į žurnalistų klausimus, teigė A. Anušauskas.

Ministro vertinimu, tikintis pasiekti norimą efektą, reikėtų atsisakyti ir tam tikrų išimčių, kurios taikomos ir Baltarusijos valstybinės chemijos įmonės „Belaruskalij“ atveju.

„Toms įmonėms, kurios sudariusios ilgalaikius kontraktus su „Belaruskalij“, tai lyg ir nuolaidos pritaikomos. Aš manau, kad, jeigu sankcijų efektyvumo norima, tai jos turi būti visaapimančios“, – įsitikinęs A. Anušauskas.

Trečiadienį „Radio Free Europe / Radio Liberty“ žurnalistas Briuselyje Rikardas Jozwiakas pranešė, kad ES galutinai apsisprendė dėl penktojo sankcijų Baltarusijai paketo ir jį artimiausiu metu paskelbs oficialiame ES žurnale. Sankcijų sąraše, pasak žurnalisto, įtraukta 17 fizinių ir 11 juridinių asmenų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt