Lietuvoje

2021.12.01 12:12

Šiugždinienė apie privalomą kaukių dėvėjimą pradinukams: didesnė bėda būtų, jei reikėtų mokytis nuotoliu

atnaujinta 12.26
Rugilė Augustaitytė, ELTA2021.12.01 12:12

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad dėl nuolat besikeičiančios pandemijos situacijos privalomų kaukių dėvėjimas pradinių klasių mokiniams yra viena iš būtinų saugumo priemonių. Anot jos, būtina daryti viską, kad nereikėtų grįžti į nuotolinį mokymąsi.

„Dabar atsirado dar viena atmaina, kuri gali būti pavojinga, todėl, norint apsaugoti tiek mokinius, tiek mokytojus, tiek tėvelius, taip pat užtikrinti, kad mes galėtume mokytis mokykloje, klasėse, mums reikia imtis visų saugumo priemonių“, – trečiadienį Vyriausybėje kalbėjo ministrė.

„Vaikai turi mokytis mokyklose, ir dėl to turime padaryti viską, jeigu tam reikia kaukių, kaip sako epidemiologai, kad tai apsaugos priemonė, tai tikrai mums reikia kaukių (...). Didesnė bėda būtų, jeigu reikėtų mokytis nuotoliu, o to mes negalime leisti“, – pridūrė ministrė.

Anot J. Šiugždinienės, pirmiausia kaukėmis turėtų aprūpinti tėvai, tačiau, jeigu bus poreikis, kaukes suteiks švietimo įstaigos.

„Pirmiausia, žinoma, tėvai pasirūpina kaukėmis, tačiau, jeigu dėvima kaukė yra neteisinga, arba yra ne medicininė, arba tėvai negali pasirūpinti dėl įvairių priežasčių, tuomet turėtų mokykla su savivaldybe pasirūpinti kauke, o Finansų ministerija, kaip ir visais kitais atvejais, kompensuos išlaidas“, – teigė J. Šiugždinienė.

A. Dulkys dėl pradinukų kaukių dėvėjimo užtikrinimo: nepaversime ugdymo įstaigų kontrolės štabu

Trečiadienį įsigaliojus reikalavimui pradinių klasių mokiniams ugdymo įstaigose dėvėti medicinines kaukes, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad kaukių dėvėjimą būtina užtikrinti, tačiau, anot ministro, privaloma vaikus edukuoti apie šio reikalavimo svarbą, o ne bausti.

„Aš tikiuosi, kad nepaversime ugdymo įstaigų tiesiog tokiu kaip kontrolės štabu, kur tiesiog viskas kiekviename žingsnyje kontroliuojama. Manau, kad čia yra viena iš tų situacijų, kai mes kalbame, kad prie pandemijos valdymo galime prisidėti visi, tai čia tiesiog reikia edukacijos, dėmesio, nereikia čia bausmių, nereikia vaikų gąsdinti, tiesiog reikia jiems padėti jas naudoti teisingai“, – trečiadienį kalbėjo A. Dulkys.

Ministras patikino, kad esant poreikiui kaukes finansuoti, išlaidos bus kompensuojamos.

„Yra aptartas mechanizmas, kaip, pateikus dokumentus, išlaidos bus kompensuojamos Finansų ministerijos. Tiesiog tai naujas procesas, kuriame reikia susistyguoti visiems savo veiksmus“, – teigė ministras.

ELTA primena, kad trečiadienį Lietuvoje įsigalioja Vyriausybės priimtas sprendimas pradinių klasių mokiniams mokyklose dėvėti medicinines kaukes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt