Lietuvoje

2021.12.01 11:56

Anušauskas apie pokyčius dėl nepaprastosios padėties: kai kurių dalykų atsisakoma, kas bus sausį – priklausys nuo situacijos

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.12.01 11:56

Vyriausybė trečiadienio pasitarime svarstys, dėl nepaprastosios padėties režimo pasienyje pratęsimo iki sausio 9-osios, bei išplėtimo – režimas apimtų pasienį su Lenkija. Krašto apsaugos ministras žurnalistams komentavo, kad nepaprastoji padėtis greičiausiai bus pratęsta, tačiau kokie sprendimai laukia sausį, priklausys nuo situacijos.

„Svarstysime. Nepaprastosios padėties įvedimo pagrindai visada turi būti aiškūs ir pagrįsti tam tikrais reikalavimais. Jeigu, pavyzdžiui, per Lenkijos-Lietuvos sieną būtų suaktyvėjęs neteisėtų migrantų pervežimas. Kol kas mes žinome, kad fiksuoti pavieniai atvejai. Ar to pakanka? Svarstysime, žiūrėsime, ką siūlo tarnybos“, – apie nepaprastosios padėties įvedimą Lietuvos pasienyje su Lenkija kalbėjo krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Jo teigimu, nekyla didelių klausimų dėl nepaprastosios įvedimo 10 km ruože. Pasak ministro, siūlymai dėl nepaprastosios padėties įvedimo ir pratęsimo yra kiek modifikuoti, atsisakyta kai kurių reikalavimų, kurie šiuo metu nėra aktualūs.

„Dėl nepaprastosios padėties migrantų apgyvendinimo vietose, judėjimo kontrolės kai kurių dalykų atsisakoma. Manau, kad dabar ji bus pratęsta, o ar bus sausio mėnesį – priklausys nuo to, kaip keisis situacija“, – komentavo A. Anušauskas.

Ar reikės papildomo karių pasitelkimo, jei nepaprastoji padėtis bus paskelbta ir Lenkijos pasienyje, pasak ministro, turėtų spręsti Vidaus reikalų ministerija.

„Jau dabar akivaizdu, kad nereikia karių padėti Migracijos departamentui, nes tiesiog baigia darbą šią savaitę. Nebereikia karių saugoti apgyvendinimo vietoms, nes jų buvo tik 14 ir ta parama situacijos iš esmės nekeitė, pabėgimų skaičius yra žymiai sumažėjęs. Karių pakeitimas, perdislokavimas, pritraukimas ar atitraukimas vyksta nuolat“, – teigė krašto apsaugos ministras.

Galutinius sprendimus dėl nepaprastosios padėties priima Seimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt