Lietuvoje

2016.11.24 10:50

Vaikus ugdymo įstaigoje maitinančiai įmonei – griežčiausia sankcija

LRT.lt 2016.11.24 10:50

Prienų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta individualios įmonės (IĮ), užsiimančios vaikų maitinimu Skriaudžių pagrindinėje mokykloje ir ikimokykliniame skyriuje, veikla, teigiama pranešime spaudai.

Sprendimas neleisti maitinti moksleivių priimtas po Prienų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorių planinio patikrinimo, kurio metu nustatyta grubių pažeidimų. Maisto ruošimo patalpose trūko švaros ir tvarkos, sudarytas didelis kryžminės taršos pavojus.

Pavyzdžiui, ant stalo, skiro šviežiai mėsai apdoroti, laikyta grietinė, pomidorai, po šiuo stalu – žali kiaušiniai pakuotėse, šalia – valymo inventorius. Indų plovimo patalpoje stovėjo talpos, perpildytos maisto atliekomis. Netinkamai laikytos daržovės ir kitos žaliavos, rasta supuvusių, sugedusių, netinkamų vartoti obuolių, bulvių, kitų virtų daržovių. Darbuotojai daugumai žaliavų negalėjo pateikti jų įsigijimo dokumentų, patiekalai buvo gaminami be suderintų valgiaraščių ir patvirtintų receptūrų. Vaikams buvo tiekiamos dešrelės, kurių sudėtyje buvo maisto priedo E 621, nors produktus su šiuo maisto priedu draudžiama naudoti vaikų mitybai. Įmonė nebuvo atlikusi geriamojo vandens tyrimų, jos savininkė dirbo neišklausiusi higienos įgūdžių mokymo kursų.

Ši įmonė buvo tikrinta rugsėjo pradžioje, tačiau trūkumus šalino vangiai. Todėl už pasikartojančius pažeidimus priimtas griežtas sprendimas – laikinai stabdyti jos veiklą. Įmonės savininkei skirta bauda.

Gavę informaciją, kad po veiklos uždraudimo valgykla vis tiek dirbo, Prienų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nedelsiant nuvyko patikrinti skunde nurodytų faktų. Iš tikrųjų, nustatyta, kad įmonėje maistas buvo gamintas.

Įmonės savininkei nurodyta nedelsiant nutraukti patiekalų gamybą ir atvykti į Prienų valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą pasiaiškinti. Sprendimas dėl reikalavimų nepaisymo bus priimtas kartu su rajono savivaldybe.