Lietuvoje

2021.12.01 09:00

Į Lietuvą neįleisti 35 migrantai, sprendžiama, ką daryti su 14-os žmonių grupe

BNS2021.12.01 09:00

Per parą į Lietuvą iš Baltarusijos neleista patekti 35 migrantams, sprendžiama, ką daryti su 14-os neteisėtų migrantų grupe, trečiadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių antradienį buvo įleistas vienas užsienietis.

Į paros statistiką nepatenka 14-os neteisėtų migrantų grupė, antradienį aptikta Varėnos rajone, maždaug už 300 metrų nuo sienos su Baltarusija.

Keturios moterys, keturi vyrai ir šeši nepilnamečiai buvo pristatyti į Aleksandro Barausko užkardą, kur buvo pamaitinti, įsikūrė ir ilsėjosi. Pirminiais duomenimis, 12 migrantų yra Irako, du – Somalio piliečiai.

Migrantus apžiūrėjo medikai, į gydymo įstaigas išvežta viena moteris su vaiku bei du vyrai.

„VSAT duomenimis, nepilnamečiui gydymo įstaigoje atlikus apžiūrą ir tyrimus sveikatos sutrikimų ar ligų nenustatyta. Kad pavojaus sveikatai ir jos sutrikimų nėra, nustatyta ir dviem suaugusiesiems. Iš gydymo įstaigų tą patį antradienį visi keturi užsieniečiai buvo grąžinti į A. Barausko užkardą. Ten migrantai pernakvojo“, – teigia pasieniečiai.

Nepilnamečių būklę ir gyvenimo sąlygas užkardoje įvertino ir vaiko teisių apsaugos specialistai, jie, VSAT teigimu, pasieniečiams pastabų neturėjo.

Trečiadienį planuojama toliau aiškintis jų patekimo į Lietuvą aplinkybes, migrantus apklausti.

VSAT duomenimis pirmadienį į šalį neįleisti keturi asmenys, sekmadienį – 75, šeštadienį – 108, penktadienį – 45, ketvirtadienį – 29, trečiadienį – 55.

Pasak pasieniečių, antradienį prieš vidurdienį prie sienos Baltarusijos pusėje ties Šalčininkų rajonu buvo iššauti keturi pavieniai šūviai.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, jų į Lietuvą nepateko 7692.

Tarnybinių ginklų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Į Lietuvą šiemet pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų.

Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt