Lietuvoje

2021.11.30 16:11

Vilniaus pataisos namų nuteistasis iš darbo grįžo su amfetamino pakuote

LRT.lt2021.11.30 16:11

Vilniaus pataisos namų nuteistasis, turintis teisę išvykti be sargybos už pataisos įstaigos ribų, iš darbo grįžo su amfetamino pakuote, rašoma Kalėjimų departamento pranešime žiniasklaidai.

Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai, turėdami informacijos, kad minėtas asmuo gali turėti narkotinių ar psichotropinių medžiagų, pasitiko nuteistąjį, informavo, kad bus atlikta visuminė asmens ir daiktų krata, bei pasiūlė savanoriškai pareigūnams atiduoti nuteistiesiems draudžiamus turėti daiktus, jeigu tokių jis turi.

Nuteistasis iš striukės kišenės ištraukė ir pareigūnams pateikė permatomą polietileninį maišelį, kurio viduje buvo baltos spalvos neaiškios kilmės milteliai – daugiau kaip 4 gramai. Nuteistasis pats prisipažino, kad polietileninio maišelio viduje esantys milteliai, tai – psichotropinė medžiaga amfetaminas. Iš jo atnešto kiekio išeitų ne viena dozė vartojantiems kvaišalus.

Dėl šio įvykio Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdyboje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 259 str. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti) 1 dalį. Laisvės atėmimo bausmė minėtam asmeniui gali pailgėti iki dvejų metų.

Kalėjimų departamento statistika liudija, kad vien tik šiais metais pradėti ne mažiau kaip 69 ikiteisminiai tyrimai, kai atvirųjų kolonijų arba turintys teisę išeiti be sargybos nuteistieji gabeno arba turėjo narkotinių bei psichotropinių medžiagų. O visose Lietuvos pataisos įstaigose tokių tyrimų nuteistiesiems per šių metų 11 mėnesių iš viso pradėta 440.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt