Lietuvoje

2021.11.30 16:59

Dulkys: karantinas būtų įvestas ne dėl naujos atmainos, o dėl situacijos ligoninėse

atnaujinta 17.16
Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.11.30 16:59

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad kol kas nėra žinių, jog Lietuvoje būtų nustatyta nauja koronaviruso omikron atmaina – tyrimų rezultatai tikėtini tik kitą savaitę. Jis taip pat minėjo, kad įvesti karantiną būtų svarstoma, kai situacija taptų sudėtinga reanimacijose ir ten būtų 240 pacientų.

Antradienį Kaune A. Dulkys buvo paskiepytas trečiąja vakcinos nuo koronaviruso doze.

„Jaučiuosi puikiai. Labai geras jausmas, tikiu tuo, ką darau“, – žurnalistams sakė A. Dulkys.

Kalbėdamas apie naująją koronaviruso omikron atmainą, sveikatos apsaugos ministras teigė, kad apie ją dar turima mažai informacijos, bet jis ragina toliau skiepytis.

„Šiandien labai norėtųsi pasiųsti atsakingą žinutę: turime šiuo metu dar nedaug informacijos apie naują viruso atmainą. Bet yra viena tikrai aišku ir tikrai galiu patikinti: dėl šitos priežasties tikrai nereikia atidėti suplanuoto skiepijimosi, ar tai būtų jūsų apsisprendimas pirmą kartą skiepytis, ar pastiprinančiąja doze. Viena aišku, kad vakcinos bet kuriuo atveju bus didinančios apsaugą, tai bus efektyvi priemonė prieš bet kokią naują atmainą“, – teigė A. Dulkys.

Pasak jo, dar nėra žinių, ar nustatyta Lietuvoje omikron atmainos atvejų.

„Ne, dar tokios informacijos nėra, šiuo metu atliekami sekoskaitos tyrimai, vyksta susitikimai tarptautiniu mastu. Vykdomi tyrimai ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse, operatyviai mainomasi informacija. Bandyčiau spėti, kad gal tik kitą savaitę galėtumėme sulaukti pirmųjų žinių apie kažkokius konkrečių tyrimų rezultatus“, – sakė A. Dulkys.

Karantinas – kai reanimacijose būtų 240 pacientų

Paklaustas apie karantino įvedimą dėl naujosios atmainos, jis atsakė, kad karantinas įsigaliotų tik tada, kai sveikatos apsaugos sistema būtų nebepajėgi funkcionuoti.

„Apie karantiną, labai griežtas priemones diskutuoti reikėtų, kai būtų 215 pacientų reanimacijoje, o sprendimus priimti, kai būtų 240“, – teigė sveikatos apsaugos ministras.

Pasak jo, šiuo metu situacija gydymo įstaigose nėra lengva, bet stabilizuota.

Kalbėdamas apie privalomą skiepijimą nuo koronaviruso kai kurių sričių darbuotojams, A. Dulkys kalbėjo, kad dėl to dar diskutuojama ir projektas nėra pasiekęs Vyriausybės. Pasak jo, nediskutuojama dėl privalomo vakcinavimo visiems šalies gyventojams.

Kol kas nėra planų griežtinti ribojimus dėl naujos atmainos.

„Dėl naujos atmainos laukiame patikimos informacijos, laukiame tyrimų. Ligoninėse situacija yra stabilizuota. Skiepijimasis vyksta, imunizacijos laipsnis auga. Būtų mums didžiulė pagalba, jeigu laikytumėmės tvarkingo kaukių nešiojimo, atstumo, įsivertintume savo elgesį renginių metu, žiūrėtumėme, ar verta kažkur dalyvauti. Pasvarstytume, kur keliaujame, ar tikrai šiandien yra būtina vykti į kažkokias keliones“, – komentavo A. Dulkys.

Daugėja tokių, kuriems reikia specializuotos konsultacijos dėl vakcinacijos

Komentuodamas apie tai, kad nuo gruodžio 1 d. nevakcinuotiems darbuotojams patiems reikės susimokėti už COVID-19 testą, A. Dulkys pabrėžė, kad žmonės prisiima atsakomybę už savo pasirinkimus. Ministro teigimu, už testus mokės tik tie, kurie neturi jokių priežasčių nesiskiepyti.

„Kol yra ekstremali situacija, kol yra pandemija, gali tekti prisiimti tuos kaštus patiems. Bet pandemija ne amžina“, – teigė jis.

Kalbėdamas apie skiepytis nenorinčius gyventojus, A. Dulkys minėjo, kad daugėja žmonių, kuriems reikia labai specializuotos konsultacijos.

„Čia jau 30 sekundžių pokalbis, klipas ar trumpa žinutė jau yra mažiau efektyvi. Žmonės paprastai turi jau tokių klausimų, kur net savanoris negali į juos atsakyti ir reikia 30 minučių ar ilgesnio pokalbio. Tai, matyt, šito reikėtų ir laikytis“, – aiškino sveikatos apsaugos ministras.

Pasak jo, esamų priemonių visuma veikia, nes kiekvieną dieną ateina 2–3 tūkst. gyventojų pasiskiepyti pirmąja doze.

„Vadinasi, procesas tebesitęsia ir norėtųsi, kad jis vyktų ir toliau“, – pridūrė A. Dulkys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt