Lietuvoje

2016.11.23 16:19

Komiteto vadovo kėdėje staiga pakeistas V. Rinkevičius neslepia nuoskaudos

Liepa Želnienė, 15min.lt2016.11.23 16:19

Vos penkias dienas Seimo Biudžeto ir finansų komitetui pavadovavęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojas, parlamentaras Viktoras Rinkevičius sako galįs suprasti, kodėl partijai reikėjo į šias pareigas paskirti ekonomistą Stasį Jakeliūną, anksčiau laikytą kandidatu į finansų ministrus. Tačiau jam pikta, kad šį veiksmą teisindami partijos lyderiai ėmėsi kritikuoti jo profesionalumą.

V. Rinkevičius Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku tapo praėjusį trečiadienį ir jau spėjo žiniasklaidai išdėstyti būsimų darbų prioritetus. Tačiau antradienį į posėdį susirinkęs komitetas jau išsirinko naują vadovą. Juo tapo „valstiečių“ šešėliniu finansų ministru vadintas nepartinis ekonomistas S. Jakeliūnas.

Paaiškindamas, kodėl reikėjo tokio sprendimo, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas ir frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis teigė, jog taip nusprendė Saulius Skvernelis.

Paskirtuoju premjeru antradienį tapęs S. Skvernelis aiškino, kad S. Jakeliūno komiteto vadovo pareigose reikėjo, nes tai svarbus komitetas. Jis leido suprasti, jog ankstesnis komiteto vadovas V. Rinkevičius per silpnas tokioms pareigoms.

„Mes neradome kitos alternatyvos. Šitas sprendimas ypač svarbus vien dėl to, kad reikia labai aiškaus profesionalumo, tinkamo išsilavinimo ir analitinio darbo gebėjimų“, – antradienį aiškino S. Skvernelis.

Vos penkias dienas Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku pabuvusį V. Rinkevičių tokie žodžiai įžeidė.

„Nemanau, kad aš būčiau nekompetentingas ar kažkaip. Su ta nuomone aš nesutinku, bet šiaip įvyko taip, kaip turėjo būti. Matyt, kitų argumentų nerado. Tiek to, palikime tai istorijai“, – 15min sakė V. Rinkevičius.

Pasak jo, tikrosios tokio sprendimo priežastys viešai nebuvo ir nebus aptartos. Tačiau V. Rinkevičius užsimena, kad S. Jakeliūną skirti komiteto pirmininku reikėjo norint išvengti vidinių trinčių frakcijoje.

„Gal tai susiję su ministro pozicija, aš tų giluminių dalykų nežinau. (…) Galbūt ne visada viskas pasakoma į eterį apie tą situaciją, kuri yra. Nežinau. Gal ieškojo kokių argumentų, kaip tą dalyką paaiškinti. Ir viskas. O šiaip S. Jakeliūnas yra nepartinis žmogus ir, žinote, jis gali pasielgti visaip.

Man partijos interesai aukščiau ir aš frakcijos vienybės vardan, idėjų vardan, kad valstybei būtų geriau, kad frakcijoje būtų sutarimas ir mikroklimatas geras, ir ji būtų stipri iš pat pradžių, nekiltų vidinių trinčių ir kieno nors nepasitenkinimų, aš priėmiau tokį pasiūlymą“, – kalbėjo jis.

V. Rinkevičius tikino apie sprendimą neleisti jam vadovauti komitetui išgirdęs „prieš dieną-dvi“.

Papasakoti, kaip jam pačiam buvo paaiškintas toks sprendimas, V. Rinkevičius nesutiko.

„Negaliu atsakyti į šitą klausimą. Tiesiog negaliu atsakyti. Tik tiek galiu pasakyti. Tiesiog būna, kai žmogus negali atsakyti. Taip dažnai būna politikoje. Ar jūs galvojate, kad visada visi jums sako tik taip, kaip yra, absoliučiai tiesą ir tik tiesą? Dažnai politikoj būna, kad kai kas ir nutylima būna“, – pareiškė Seimo narys.

Jis pripažino, kad viešai reiškiamų pastabų jam nebuvo malonu klausytis jau vien dėl to, kad partijai atidavė 26 gyvenimo metus.

„Aš esu partijos narys nuo 1990 m. Vienintelis iš tų visų Seime, kurie yra, likęs, kuris buvo partijos vienas iš atkūrėjų. Dalyvavau atkuriamajame suvažiavime 1990 rugpjūčio 18 dieną Lietuvos žemės ūkio akademijoje ir nuo tos dienos buvau partijos valdybos narys. Man partijos interesai yra auščiau mano asmeninių interesų, o kaip tai buvo iškomunikuota, tai jau kiti reikalai“, – sakė V. Rinkevičius.

Jis neigė sklandančius gandus esą posto galėjo netekti dėl to, kad per audringai atšventė Seimo nariams parlamente surengtus mokymus.

Pasak V. Rinkevičiaus, jam išvis neaišku, kaip tokie gandai galėjo pasklisti, mat jis pats Seimo nariu jau yra buvęs ir naujokams skirtuose mokymuose nedalyvavo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.