Lietuvoje

2016.11.23 14:45

L. Linkevičius: britai pagrindiniu saugumo garantu Europoje mato NATO

ELTA2016.11.23 14:45

Europoje vis aktyviau diskutuojant apie ES gynybos sąjungą, Londone viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Jungtinė Karalystė glaudesnį Bendrijos šalių karinį bendradarbiavimą palaiko tiek, kiek jis nesikerta su NATO funkcijomis.

Ministro teigimu, ES šalys turėtų derinti bendradarbiavimą saugumo srityje ir stiprinti savo pajėgas, tačiau tai neturi būti daroma konfrontuojant ar lenktyniaujant su Aljansu ir tokio požiūrio laikosi tiek Londonas, tiek Vilnius.

„Kaip ir mes, taip ir jie tai įsivaizduoja“, – Eltai telefonu iš Londono kalbėjo L. Linkevičius, susitikęs su Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi Borisu Johnsonu.

Pasak L. Linkevičiaus, susitikimo metu nebuvo kalbama apie Europos Parlamente antradienį priimtą rezoliuciją dėl poreikio kurti ES gynybos sąjungą. Lapkričio pradžioje B. Johnsonas spaudai sakė teigiamai vertinantis galimą ES karinių pajėgų integraciją, tačiau ji turi būti suderinta su NATO veikla.

„Nereikėtų manyti, kad Jungtinė Karalystė pasisako už ES Gynybos sąjungą, nes tai sukuria iliuziją, jog bus pakeista NATO, – Eltai teigė L. Linkevičius. – Mes turime nedubliuoti, papildyti vieni kitus, pasiskirstyti atsakomybę“.

Britams nusprendus trauktis iš ES, taip pat esant netikrumui dėl išrinkto JAV Prezidento Donaldo Trumpo valios rūpintis Europos saugumo reikalais, glaudesnį Bendrijos šalių karinį bendradarbiavimą palaiko didžiosios ES valstybės – Prancūzija ir Vokietija, nors pastarosios šalies gynybos ministrė Ursula von der Leyen taip pat kalba apie būtinybę nedubliuoti NATO. Vilniuje rugsėjį viešėjusi ministrė užsiminė ir apie poreikį kurti „karinį Šengeną“, kuris palengvintų sąjungininkų karių judėjimą per valstybių sienas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.