Lietuvoje

2021.11.30 10:58

Teisme – Didžiūnaitytės artimųjų liudijimai: mums tai yra skausmas, viskas vėl kiekvieną dieną sugrįžta atgal, o kaltinamiesiems tai yra šou

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.11.30 10:58

Uostamiestyje toliau bandoma išsiaiškinti tiesą prieš kelerius metus įvykusioje istorijoje, kai iš miesto centre esančio viešbučio balkono iškrito ir žuvo manekenė Dovilė Didžiūnaitytė. Antradienį teisme prakalbo žuvusios merginos artimieji, kurie pasakoja skausmą išgyvenantys iki šiol.

Antradienio rytą Klaipėdos apylinkės teisme prasidėjo dar vienas posėdis jau ketverius metus besitęsiančioje manekenės D. Didžiūnaitytės tragedijos byloje.

Šiame posėdyje bus apklausiami merginos artimieji – mama Daiva ir dėdė Arūnas. Į teismo posėdį atvykę merginos artimieji neslėpė, jog žuvus artimajai atsiradusi žaizda vis dar nėra užgijusi, o kelerius metus besitęsiantis procesas ją vis drasko. Moters nuomone, nuosprendis byloje galėjo būti priimtas greičiau.

Tiek D. Didžiūnaitytės mama, tiek dėdė įsitikinę – byla neturėtų būti nagrinėjama už uždarų durų.

„Matyt, buvo kažkokios intensijos tam (uždaram posėdžiui – LRT.lt). Mes norėjome, kad visuomenė sužinotų tas detales, kurios šią dieną jai yra nežinomos“, – pastebėjo žuvusios merginos mama Daiva.

Teigiama, kad bylą už uždarų durų nuspręsta nagrinėti saugant D. Didžiūnaitytės privatumą ir asmeninio gyvenimo detales, tačiau anot merginos dėdės, per ketverius metus, kol vyksta procesas, D. Didžiūnaitytės gyvenimas buvo išnarstytas po kaulelį ir iš visų įmanomų pusių.

„Slėpti teismo procese mes tikrai neturime ko. Jeigu kažkas turi ką slėpti – todėl teismo posėdžiai ir yra uždari nuo visuomenės. Mes norėjome kalbėti atvirai su visuomene. Kalbėti apie tai, kad tokie dalykai nesikartotų ir kaip užkirsti kelią tokiems dalykams. Siekis mūsų yra ne bausmė. Bausmę nustato teismas – kaltas, nekaltas ir t. t. Mes norėjome tiesos, sužinoti, kas įvyko iš tiesų ir norėjome, kad visuomenė sužinotų, kad ateityje taip neatsitiktų kitoms merginoms, kad yra tokių žmonių, tokių pavojų, daugybė dalykų gyvenime, kurių reikia saugotis ir į kuriuos negali eiti atvira širdimi“, – patikino Arūnas.

Spalio pabaigoje vykusio teismo posėdžio metu apklausų metu buvo kalbama ir apie tai, jog žuvusi manekenė vartodavo narkotikus. Vis dėlto ir merginos mama, ir dėdė tvirtino, kad jiems nebuvo žinoma, jog D. Didžiūnaitytė galėjo turėti tokių priklausomybių, jokių to ženklų artimieji nebuvo pastebėję.

„Dovilė tam tikrą laiką gyveno ir mano šeimoje, bet mes niekada nematėme, aš nepastebėjau tokių dalykų net apie tai, kaip bandoma pateikti, kad Dovilė be saiko vartojo alkoholį, narkotikus ir t. t. Mes šito tikrai nematėme, nors gyvenome kartu tam tikrą laiką. Jeigu kažkas yra su žmogumi, jis turi problemų – iš karto tą pamatai. Mūsų amžius jau ne tas, kad mes nematytume, neatspėtume, neįtartume kažko“, – patikino merginos dėdė Arūnas.

Norėjome, kad visuomenė sužinotų, jog ateityje taip neatsitiktų kitoms merginoms, kad yra tokių žmonių, tokių pavojų, daugybė dalykų gyvenime, kurių reikia saugotis ir į kuriuos negali eiti atvira širdimi.

Arūnas

Per visus tuos metus, kol nagrinėjama byla, kaltinamieji nebuvo susisiekę su žuvusios merginos artimaisiais, neatsiprašė. Artimųjų nuomone, atsiprašyti į kaltinamųjų suolą sėdę vyrai nemato prasmės.

„Sprendžiant iš to, kas vyksta teismo posėdžiuose, jiems tai yra šou. Mums tai yra skausmas, prisiminimai, viskas vėl kiekvieną dieną sugrįžta atgal, o jiems tai yra šou. Tai apie ką mes kalbame? Apie kokius žmogiškus dalykus galime kalbėti?“ – klausė merginos dėdė.

Tragedija, kai iš Klaipėdos centre esančio viešbučio balkono 14 aukšto iškrito ir žuvo tuomet 22-ejų metų amžiaus buvusi manekenė D. Didžiūnaitytė įvyko 2017-ųjų lapkritį.

Šioje baudžiamojoje byloje dviem kaltinamiesiems – Ričardui Pinikui ir Aivarui Milteniui – keliami kaltinimai dėl fizinio skausmo sukėlimo, išžaginimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, poveikio liudytojui.

Neabejojama, kad kelerius metus besitęsiančioje byloje sprendimas šiemet nebus priimtas.

„Šiais metais, manau, sprendimas neįmanomas, kadangi mes dar turime ir ekspertus apsiklausti, pabaigti liudytojus apsiklausti, pasiruošti baigiamosioms kalboms. Net jeigu ir šiemet pasakytume baigiamąsias kalbas, manau, dėl bylos sudėtingumo, apimties teismas atidėtų teismo nuosprendžio paskelbimą kitiems metams. Kadangi turi teisę iki 45 dienų atidėti teismo nuosprendžio paskelbimą, tai aš manau, kad šiemet vilties nėra“, – sakė D. Didžiūnaitytės šeimai atstovaujantis advokatas Gintaras Černiauskas.

Šiuo metu bylą sudaro jau 29 tomai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt