Lietuvoje

2016.11.23 16:02

Vilniaus savivaldybė ramina dėl meningokokinės infekcijos

Giedrė Armalytė, DELFI.lt, LRT.lt2016.11.23 16:02

Mirus 7 mėnesių vaikui, viename sostinės darželių – panika dėl meningokokinės infekcijos, mat šią ugdymo įstaigą lankė mirusio berniuko sesuo. Tiesa, Vilniaus miesto savivaldybė teigia, kad pagrindo nerimauti – nėra.

Į DELFI redakciją kreipėsi sunerimęs dviejų vaikų tėvas Tomas, kurio teigimu, Vilniaus darželyje-lopšelyje „Jurginėlis“ chaosas dėl mirusio vaiko.

„Žinau tik tiek, kad mirė vienos mergaitės broliukas, visi išsigandę. Dabar ir aš vykstu iš darbo atsiimti savo vaiko. Labai nerimauju, nes antras mano vaikas naktį irgi karščiavo“, – sakė vyriškis.

Tokią informaciją jis rado nuvykęs į ugdymo įstaigą:

Šio darželio sveikatos priežiūros specialistas Aleksandr Ravluškevič DELFI patvirtino apie nelaimę.

„Žinau nelabai daug. Nelaimė įvyko lyg ir šiandien. Berniukas buvo labai mažas. Jo sesutė lankė mūsų darželį. Dauguma vaikų pasiimti namo, patalpose visur vykdoma dezinfekcija“, – sakė darželio darbuotojas.

Vilniaus Visuomenės sveikatos centro (VSC) Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėja Giedrė Aleksienė DELFI sakė dar negalinti patvirtinti, kad vaikas mirė dėl meningokoko infekcijos, tačiau taip įtariama.

„Dar negavome tikslaus galutinės diagnozės atsakymo iš ligoninės. Berniukas buvo 7 mėnesių. Viskas įvyko vakar – pakliuvo į ligoninę ir tą pačią dieną mirė. Mes tik gavome pranešimą apie mirties atvejį, įtariant meningokokinę infekciją. Patvirtinimo dar neturime, serologiniai ir mikrobiologiniai tyrimai paimti, atsakymai bus vėliau“, – sakė G. Aleksienė.

Savivaldybė: meningokoko židinys neaptiktas

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Ginretos Valinčiūtės, „lopšelyje-darželyje „Jurginėlis“ nėra registruota jokių vaikų ar įstaigos personalo meningokokinės infekcijos atvejų. Todėl specialių profilaktikos priemonių imtis šiame darželyje nerekomenduojama“, rašoma išplatintame pranešime spaudai.

Kadangi mergaitė darželyje kontaktavo su savo grupės vaikais ir su kitų grupių vaikais budinčioje grupėje, darželio administracija nedelsdama apie įvykį informavo visų darželinukų tėvus, sunerimusiems rekomendavo pasikonsultuoti su savo šeimos gydytojais.

Darželio sveikatos priežiūros specialistas nedelsdamas susisiekė su Visuomenės sveikatos centru, užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja. Pasak jų, kadangi židinys ne pačioje ugdymo įstaigoje, karantino darželyje skelbti nebūtina, tačiau reikia stebėti vaikų sveikatos būklę. Tėvai jau rytoj gali atvesti vaikus į darželį.

Laikantis Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro rekomendacijų, „Jurginėlio“ vaikų darželį lankančių vaikų tėvams ir kolektyvui reikėtų laikytis bendrųjų rekomendacijų: reguliariai plauti rankas, reguliariai vėdinti ir valyti patalpas, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo – prisidengti nosį ir burną vienkartinėmis servetėlėmis, panaudotas servetėles išmesti, vartoti termiškai apdorotą maistą, o vandenį – iš patikimų vandens šaltinių.

Meningokoko infekcija galima užsikrėsti oro lašeliniu būdu artimai bendraujant su infekuotais sergančiais asmenimis arba sveikais bakterijų nešiotojais. Infekcijos šaltinis gali būti tik žmogus, sergantis generalizuota arba nazofaringitine forma ir bakterijų nešiotojai. Sergantis žmogus yra gerokai pavojingesnis negu bakterijų nešiotojas, nes išskiria virulentiškesnius sukėlėjus. MI serga įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai vaikai. Didesnis sergamumas stebimas vaikų, jaunesnių nei 5 m. ir paauglių tarpe. Lengva nazofaringito forma sergantys asmenys sukėlėjus nešioja iki 2–3 savaičių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.