Lietuvoje

2021.11.30 07:42

Karbauskis: atsinaujinimo „valstiečiams“ nereikia, neįsivaizduoju, kas kitas apgins Lietuvą nuo liberalų puolimo

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.11.30 07:42

Vieninteliai du kandidatai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko rinkimuose didelių tarpusavio skirtumų nemato ir partiją įvardija kaip judančią teisingu keliu. Ramūno Karbauskio vertinimu, atsinaujinimo „valstiečiams“ nereikia, tuo tarpu Giedrius Surplys užsimena apie „kosmetinį remontą“.

LVŽS pirmininko rinkimai prasideda šiandien, lapkričio 30-ąją, ir tęsis iki gruodžio 5-osios. Pirmininką ketverių metų kadencijai tiesiogiai rinks visi LVŽS nariai, balsuodami elektroniniu būdu.

R. Karbauskis LRT RADIJUI antradienį sakė, jog pagrindine partijos užduotimi šiuo metu yra „Lietuvos gynyba“ nuo Seime vykstančio „liberalų puolimo“.

„Partijai atsinaujinimo nereikia, partija turi aiškiai ginti tą vertybinę liniją, kurią šiandien turi. Seime daugiau tokių aiškiai išreikštų tradicinių vertybių puoselėtojų kaip Valstiečių ir žaliųjų sąjunga nėra. Šitoje situacijoje akivaizdu, kad tai yra mūsų misija – ginti tas vertybes, kurios, mano nuomone, priimamos daugumos Lietuvos gyventojų. Ir jeigu Lietuvos žmonės vertins partijas ne pagal asmenis vienu ar kitu atveju, bet pagal partijų ir asmenų vertybes, mes būsime reikalingi Seime, nes kas kitas apgins Lietuvą nuo šito liberalų puolimo aš neįsivaizduoju“, – laidai „Ryto garsai“ sakė ilgametis „valstiečių“ vadovas R. Karbauskis.

Seimo narys G. Surplys teigė, jog jeigu laimėtų, „galbūt būtų atliktas kosmetinis remontas“, vis dėlto prieš favoritu laikomą R. Karbauskį jį džiugintų ir 30 proc. rinkimuose surinktų balsų.

„Esu ir partijos nariams įvardijęs, kad galvotume apie šiek tiek kitokią partijos frakcijos ir skyrių veiklos koordinaciją, galbūt daugiau tokio sulipimo, bendradarbiavimo. Turime ir puikių merų, puikių žmonių savivaldoje, būtų gal daugiau koordinacijos, daugiau komunikacijos aktyvesnės“, – sakė G. Surplys.

Paklaustas apie vadovavimo partijai metu galimai padarytas klaidas, R. Karbauskis atsakė, jog tokių neišvengė, tiesa, jų neįvardijo.

„Klaidų tikriausiai kiekvienas žmogus, kuris kažkam vadovauja, padaro daugiau negu visi kiti. Aišku, galima ir kažkokias strategines klaidas atrasti, ir einamąsias, be abejonės. Neįsivaizduoju, ar yra toks žmogus, kuris klaidų nedaro, bet tokiu atveju aš labai džiaugiuosi savo kolegomis, kurie yra šalia ir kartu su jais bandome tas klaidas taisyti, jeigu jas darome“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt