Lietuvoje

2021.11.30 07:11

Stichijos žala: medžiai virto ant automobilių, elektros Utenos regione neturi per 5 tūkst. gyventojų

atnaujinta 12.41
LRT RADIJAS, BNS2021.11.30 07:11

Antradienį priešpiet sustiprėjus vėjui, elektros neturi maždaug 5 tūkst. Utenos regiono gyventojų – dvigubai daugiau nei ryte ir beveik tiek pat, kiek buvo naktį.

„Pakilo vėjas ir dėl lūžtančių medžių atsijungia elektros linijos. Dalis ir tų, kurias jau buvome galbūt sutvarkę“, – BNS teigė Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) atstovas spaudai Paulius Kalmantas.

Anot jo, elektros neturi Utenos, Ignalinos, Zarasų rajonų gyventojų. Gedimus šalina 53 brigados, naktį jų buvo perpus mažiau – 23.

Likusioje Lietuvos dalyje problemų dėl elektros tiekimo neužfiksuota.

Pasak ESO atstovo, sutrikimus lemia dėl vėjo ar gausaus sniego ant aukštos įtampos laidų lūžtančios ar nulinkusios medžių šakos.

Laužo medžius, slysta automobiliai

Dėl iškritusio sniego daugiau darbo teko ir ugniagesiams. Jie nuo pirmadienio ryto 57 kartus vyko šalinti ant kelių nuo sniego nuvirtusių medžių.

„Vyrauja Utenos regionas – Zarasų rajonas, Molėtų, Anykščių rajonas, gretimas Rokiškio rajonas. Prašoma ir kitos pagalbos, nes sniege klimpsta automobiliai“, – BNS antradienį sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė.

Tuo metu vien per pirmadienį policija fiksavo 92 eismo įvykius.

„Tai – gana solidus įvykių skaičius, tačiau nėra labai kritinis“, – BNS teigė Lietuvos kelių policijos atstovas Renatas Siaurusaitis.

Antradienį iki vidurdienio gauta 30 pranešimų apie eismo įvykius.

ESO darbuotojai visą naktį šalino sutrikimus. „Medžiai liečia elektros linijas, taip jos atsijungia. Sutrikimus šalinsime kaip tik įmanoma greičiau“, – LRT RADIJUI antradienį ryte sakė ESO atstovas.

Pasak Hidrometeorologijos tarnybos, antradienio rytą vidurio Lietuvoje ir vakariniuose rajonuose sninga tik vietomis, tačiau rytinėje pusėje sninga daug kur, daugelyje vietovių šiame regione pusto. Sudėtingiausios sąlygos vairuoti – šiaurės rytinėje šalies dalyje.

Antradienį dieną orai po truputį ims gerėti, tačiau dar daug kur praslinks trumpalaikiai krituliai, daugiausia sniegas. Išliks slidu, tad eismo sąlygos bus gana sudėtingos.

Vėjas išsilaikys smarkokas, vakarinių krypčių, vietomis rytų Lietuvoje jo gūsiai sieks iki 15-19 m/s. Pasak sinoptikės, bent jau vietomis vėjas sniegą pustys. Įdienojus temperatūra daug kur svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Šiaurės rytiniame pakraštyje gali būti ir apie 3 laipsnius šalčio, o vakariniame pakraštyje yra tikimybė, kad šils iki 3 laipsnių šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt