Lietuvoje

2021.11.29 15:19

Ant Dulkio pečių – ne tik pandemijos valdymo klausimas: socdemai ministrą prie sienos spaudė ir dėl ligoninių reformos

atnaujinta 15.29
Rugilė Augustaitytė, ELTA, LRT.lt, BNS2021.11.29 15:19

Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas teigia, kad frakcijos nariai dar nėra nusprendę, kaip balsuos dėl sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio interpeliacijos. Anot G. Palucko, vis dar laukiama ministro atsakymų, o tik tada bus priimami atitinkami sprendimai.

„Pirmiausia turime išklausyti atsakymus į interpeliacijoje užduotus klausimus. Juos išklausę, mes balsuosime atvirai, palaikome-nepalaikome, pakankami-nepakankami, o po to, priklausomai nuo rezultato, gali būti ir slaptas balsavimas“, – pirmadienį po susitikimo su A. Dulkiu Seime kalbėjo G. Paluckas.

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys savo ruožtu tvirtina, kad pertvarka būtina siekiant geresnių sveiko gyvenimo trukmės, išvengiamo mirtingumo, išvengiamos hospitalizacijos rodiklių.

„Mažiau (gydymo) ligoninėse, daugiau – namuose, daugiau ambulatorijos paslaugų“, – tvirtino ministras.

Socdemų frakcijos Seime seniūnas G. Paluckas teigia, jog atsakymų į daugelį klausimų apie reformą per valandą trukusį susitikimą taip ir neišgirdo, o tai „neįkvepia“ ir nedidina pasitikėjimo planuojama pertvarka.

Pasak jo, socialdemokratai laikosi pozicijos, kad sveikatos priežiūros paslaugos neturi būti perkeliamos į centrus, o išlaikomos regionuose.

Sveikatos apsaugos ministras žurnalistams sakė, kad sveikatos priežiūros įstaigų reforma reikš „greitesnį aptarnavimą, trumpesnį žmogaus kelią pas paslaugų teikėją“.

„Tam ,kad pakeistume paslaugų kokybę, vienu metu turime veikti keliomis kryptimis. Vienas dalykas, pokyčiai greitojoje medicinos pagalboje išsaugant ir plėtojant apskritai skubią pagalbą kiekvienoje savivaldyje. Antras dalykas svarbus – visur išsaugoti terapinį stacionarą“, – kalbėjo A. Dulkys.

„Trečias dalykas – judame link daugiau ambulatorinių paslaugų, daugiau dienos paslaugų, senyvo amžiaus žmonėms būtent (paslaugos) vietoj labai svarbu, ko žmonėms reikia labiausiai, tai socialinių paslaugų, pavežėjimo, kitų dalykų“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad pirmadienį socialdemokratų partijos frakcijos nariai susitiko su sveikatos apsaugos ministru A. Dulkiu. Susitikimo metu buvo aptarta gydymo įstaigų tinklo reforma, paslaugų prieinamumas bei perteklinės mirtys.

Po susitikimo G. Paluckas teigė, kad socialdemokratų inicijuotas susitikimas nėra susijęs su interpeliacija, todėl tai neprisidėjo prie vienokio ar kitokio sprendimo priėmimo.

„Šio susitikimo su interpeliacija mes tikrai niekaip nesiejame, nes čia mėginame ministrui padėti susigaudyti, kokioje stadijoje yra visa šita reforma. Jeigu ji yra tokia, kokia yra dabar ir bus atnešta į Seimą, tai jos neliks, ją sudaužys ir pozicija, ir opozicija“, – kalbėjo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas.

„Interpeliacija yra susijusi su kitais klausimais, su pandemija, šių klausimų nekėlėme ir nelietėme, nes pandemijos ateina ir praeina, o visas sveikatos paslaugų teikimas bus aktualus ir po pandemijos, todėl turi būti atskirai panagrinėjamas. Kai ateis reforma į Seimą, pasitikėjimo ja tikrai nepadidino“, – pridūrė G. Paluckas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt