Lietuvoje

2021.11.29 13:09

Slaugytojus vienijančios organizacijos vadovė: nekompensuojant testavimo, tikrai bus tokių, kurie pasirinks išeiti iš darbo

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.11.29 13:09

Likus dviem dienoms, kai nepasiskiepijusiems darbuotojams patiems reikės susimokėti už testus, dalis slaugytojų ketina išeiti iš darbo, jeigu gydymo įstaiga nesutiks padengti išlaidų darbuotojų testams, sako slaugos specialistus vienijančios organizacijos vadovė. Mokyklų, kuriose esama nepasiskiepijusių pedagogų, taip pat laukia sunkūs sprendimai, esant kai kurių sričių mokytojų trūkumui.


Lietuvos slaugos specialistų organizacijos prezidentė Aušra Volodkaitė primena, kad slaugytojų šalyje trūksta, todėl priimti sprendimą darbdaviams bus sunku. Pasak jos, nepasiskiepijusių slaugytojų „tikrai nėra didelis skaičius“, tačiau jų yra.

„Kiek kalbėjausi su slaugytojais, tai tie, kurie nepasiskiepiję, turi tam tikrų motyvų eiti ir kalbėtis su darbdaviu, prašyti, kad apmokėtų jų testavimosi išlaidas, kadangi, niekam ne paslaptis, sveikatos priežiūros sektoriuje slaugos darbuotojų trūksta ir darbuotojų išėjimas iš darbo būtų nemenkas iššūkis įstaigai“, – LRT RADIJUI sakė A. Volodkaitė.

„Manyčiau, tikrai bus dalis tokių, kurie, tikėtina, mokės už testus, bet bus ir tokių, kurie pasirinks išeiti iš darbo“, – pridūrė ji.

LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ taip pat kalbėjusio Panevėžio rajono Velžio gimnazijos direktoriaus Rimto Baltušio teigimu, net ir vieno pedagogo išėjimas iš darbo sukeltų didelių nepatogumų, todėl šiuo metu rajone ieškoma sprendimo, kaip sumažinti finansinę naštą nepasiskiepijusiems pedagogams.

„Mes jau savivaldybės lygmenyje sprendžiame šį klausimą, žinome, kad rajone yra tokių žmonių iki 20-ies ir galvojame galbūt sudaryti kažkokią bendrą sutartį, kad kaina būtų šiek tiek mažesnė ir galėtume apmokėti centralizuotai, tokiu atveju padėtis būtų visai nebloga“, – kalbėjo mokyklos direktorius.

R. Baltušis LRT RADIJUI sakė, kad jo vadovaujamoje gimnazijoje yra du nepasiskiepiję mokytojai iš daugiau kaip 80-ies.

„Pakeisti mokytojų šiai dienai nelabai kuo turime, lietuvių kalbos mokytojo ieškojome trejus metus, kol radome žmogų. Mokytojais mėtytis neišeina, jų trūksta“, – prdūrė R. Baltušis.

Prekybos tinklo „IKI“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė sakė, jog pasiskiepijusių darbuotojų tinkle yra apie 93 proc., iš viso „IKI“ dirba apytikriai 6 tūkst. žmonių.

„Su darbuotojais kalbamės turbūt nuo tada, kai atsirado skiepai, viduje darėme dideles kampanijas apie vakcinacijos naudą, kvietėme gydytojus, savivaldybes į mūsų stovėjimo aikšteles, kuriose galima buvo pasiskiepyti ir darbuotojams, ir klientams. Manau, kad rezultatas neblogas – 93 proc. tikrai yra gana daug. O dėl likusių 7 proc. esame iškomunikavę, kad už testus nemokėsime, nes nesiskiepyti yra apsisprendimo teisė“, – sakė pašnekovė.

V. Budrienės teigimu, šiuo metu prekybos tinklui trūksta apie 400 darbuotojų.

Visas pokalbis – LRT RADIJO laidos „Ryto garsai“ įraše:


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt