Lietuvoje

2016.11.23 11:00

V. Gedvilas: Darbo partija turi svarstyti apie jungimąsi su socialdemokratais

BNS, LRT.lt2016.11.23 11:00

Rinkimus pralaimėjusios Darbo partijos išlikimas įmanomas tik susijungus su Socialdemokratų partija, sako buvęs Seimo vicepirmininkas, į šios kadencijos Seimą neišrinktas „darbietis“ Vydas Gedvilas.

„Praėję rinkimai aiškiai parodė, kad būtina galvoti apie kairiųjų politinių jėgų telkimąsi. Gal net reikėtų svarstyti galimybę jungtis visoms trims buvusios koalicijos partnerėms, kurių ideologija ir programos yra panašios“, – dienraščiui „Lietuvos rytas“ sakė V. Gedvilas.

V. Gedvilas įsitikinęs, kad skaudi patirtis praėjusiuose rinkimuose būsimus partijų lyderius turėtų padaryti sukalbamesnius – jie neturėtų snausti dar ketverius metus: „Tai turėtų vykti dabar. Nes jei nieko nebus daroma, perspektyvos bus liūdnos. Aiškesnio signalo, kai iš 29 vietų Seime likome tik su dviem, negali būti. Juk net kai kurie mūsų partijos nariai už mus nebalsavo“.

Tuo metu Darbo partija išplatino pranešimą niekada nesvarsčiusi ir nepriėmusi jokių sprendimų dėl Darbo partijos ir socialdemokratų jungimosi.

„Darbo partija ne tik niekada nesvarstė apie jungimąsi su socialdemokratais, dar daugiau – pirmininkų taryboje, vykusioje pirmadienį, ne tik išreiškėme palaikymą dviem kandidatams į partijos pirmininko postą – Rolandui Janickui ir Artūrui Paulauskui – bet ir rekomendavome Darbo partijos nariams Valentinui Bukauskui bei Petrui Čimbarui, išrinktiems į Seimą ir prisijungusiems prie socialdemokratų partijos frakcijos, iš jos kuo skubiau pasitraukti. Jeigu jie to nepadarys, šį klausimą spręsti perduosime partijos tarybai“, – sakė laikinai Darbo partijos pirmininko pareigas einantis Vytautas Gapšys.

Du vienmandatėse apygardose išrinkti „darbiečiai“ Valentinas Bukauskas ir Petras Čimbaras šiuo metu yra prisijungę prie valdančiosios socialdemokratų frakcijos Seime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.