Lietuvoje

2021.11.29 07:43

Per parą į Lietuvą neįleisti 75 neteisėti migrantai, daugėja bandymų gadinti koncertiną

atnaujinta 09.00
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.11.29 07:43

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas sako, kad viename iš incidentų, kai buvo perkirpta koncertina, galimai dalyvavo Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto pareigūnai. Neteisėti migrantai pasakoja, esą pareigūnai perkirpo koncertiną, kad migrantai galėtų patekti į Lietuvą. Kurį laiką stebėjus sumažėjusį neteisėtai į Lietuvą bandančių patekti žmonių skaičiui, šis savaitgalis pasienyje vėl buvo įtemptas.

Kaip VSAT vadas pirmadienio rytą sakė LRT TELEVIZIJAI, praėjusią parą į Lietuvą iš Baltarusijos neįleisti 75 neteisėti migrantai. Per visą savaitgalį neįleisti 183 neteisėti migrantai. Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių sekmadienį nebuvo įleistas nė vienas užsienietis.

Žinios. Liubajevas: savaitgalį sulaikyti asmenys, kurie bandė neteisėtus migrantus išgabenti iš Lietuvos

Anot R. Liubajevo, taip pat per savaitgalį sulaikyti piliečiai, kurie bandė iš Lietuvos išgabenti neteisėtus migrantus.

Sekmadienį Kauno teritorinės muitinės pareigūnai, bendradarbiaudami su VSAT Varėnos rinktinės pasieniečiais, Lazdijų rajone patikrinti sustabdė du į Lenkiją važiavusius lengvuosius automobilius. Juos vairavo Ukrainos piliečiai. Jie gabeno 10 asmenų, įtariama, Irako piliečių.

VSAT Varėnos rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Gabentojus Ukrainos piliečius pasieniečiai uždarė į areštinę. Irakiečiai naktį į pirmadienį praleido Kalvarijos užkardoje. Ryte tebevyko jų apklausos, aiškinamasi, kaip šie užsieniečiai pateko į Lietuvą.

Sekmadienį Varėnos rinktinės pasieniečiai pradėjo dar vieną tokį ikiteisminį tyrimą, kai Druskininkų savivaldybės ribose prie sienos buvo sulaikyti du lengvuosius automobilius čia atvairavę užsieniečiai. Tai – Ukrainos ir Baltarusijos piliečiai. VSAT duomenimis, jų atvykimo tikslas – pasiimti čia sieną neteisėtai turėjusius kirsti migrantus, ko neslėpė ir patys užsieniečiai. Ukrainietis ir baltarusis uždaryti į areštinę.


Anot VSAT, šeštadienį neįleistų neteisėtų migrantų buvo 108, penktadienį – 45, ketvirtadienį – 29, trečiadienį – 55, antradienį – 9, pirmadienį – 18.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, jų į Lietuvą nepateko 7653 (vidurnakčio iš sekmadienio į pirmadienį duomenys).

Tarnybinių ginklų profesionaliai migrantų krizės metu veikiantiems Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt