Lietuvoje

2016.11.22 19:04

D. Šakalienė po pokalbio su R. Karbauskiu: dabar jau elgčiausi kitaip

Rūta Pukenė, DELFI.lt2016.11.22 19:04

Po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vėliava į Seimą atėjusi žmogaus teisių gynėja Dovilė Šakalienė prasitarė jau sulaukusi pasiūlymų pereiti į kitą partiją. Matyti ją savo gretose, aiškino pati politikė, nori ne vienos frakcijos atstovai.

„Iš kelių frakcijų sulaukiau paramos, palaikymo. Labai tai vertinu ir esu dėkinga. Tačiau nemanau, kad šiuo momentu reikia daugiau apie tai kalbėti“, – DELFI sakė ji.

Viena siūlančių jai prisijungti partijų, neneigė D. Šakalienė, yra Lietuvos liberalų sąjūdis.

„Save geriausiai įsivaizduoju gretose žmonių, kurie yra sąžiningi ir siekia pokyčių. Kokia tai frakcija, man reikia dar pasižiūrėti. Iš tikrųjų, aš tikrai esu žalia naujokė Seime“, – paklausta, ar įsivaizduotų save liberalų gretose, sakė politikė.

Po balsavimo – R. Karbauskio pokalbis su D. Šakaliene

Antradienį, po to, kai susilaikė balsavime dėl partiečio Sauliaus Skvernelio skyrimo ministru, D. Šakalienė buvo pastebėta Ramūno Karbauskio vedama į šalį. Kaip paaiškėjo vėliau, jie maždaug pusvalandį kalbėjosi partijos pirmininko kabinete.

„Iš tiesų, aš paprašiau to pokalbio, padariau tai dar prieš balsavimą dėl Sauliaus, bet spėjome pasikalbėti tik po to. Pasielgiau taip atsižvelgdama į tai, kaip pastarosiomis savaitėmis Seime dėliojosi visi procesai, buvo priimami sprendimai dėl konkrečių kandidatūrų. Man kilo klausimas, ar vis tik svarbu turimos kompetencijos, profesionalumas, ar parlamentinio darbo patirtis, lojalumas“, – pokalbio tikslą įvardijo politikė.

Ji aiškino pokalbio metu tikrai nebuvusi barama, pašnekesį ji apibūdino kaip labai konstruktyvų.

Įvardijo aktualius klausimus

D. Šakalienės teigimu, kai buvo skiriami komitetų ir komisijų pirmininkai, vicepirmininkai, išryškėjo, kad tokių sprendimų kriterijai – labai skirtingi.

„Man tuomet kilo klausimas, ar realiai, iš tikrųjų, suprantama, kad tam, kad mes įgyvendintume programą, kurią paruošėme, tikrai reikia kompetencijos ir žinojimo? Ar iš tikrųjų mes einame tinkama kryptimi?“, – klausimus R. Karbauskiui įvardijo D. Šakalienė.

Ji priminė parašiusi didžiąją dalį LVŽS Socialinės politikos programos, tad neslėpė besirūpinanti šių planų ateitimi.

„Aš negaliu eiti ministro pareigų, nes fiziniai pajėgumai neleidžia. Bet tuomet kyla įdomus klausimas, ar realiai planuojama tuos visus pokyčius įgyvendinti? Ir aš kuo puikiausiai suprantu, kad yra tam tikri dalykai, kuriuos galima priskirti politiniams žaidimams, politiniam bangavimui – tai normalu, gerai, tvarkoje, tos srities nesuprantu, bet noriu gauti atsakymus. Kol jų negavau, to nepavyko padaryti prieš balsavimą, mano pareiga, kaip Seimo nario, yra balsuoti atsižvelgiant į sąžinę ir elgtis taip, kaip atrodo geriausia žvelgiant į turimą informaciją“, – dėstė D. Šakalienė.

Pažadėjo frakcijos palaikymą

Tačiau po pokalbio su R. Karbauskiu ji aiškino gavusi atsakymus į rūpimus klausimus, tad esą jei balsavimas vyktų dabar, balsuotų už S. Skvernelio skyrimą ministru pirmininku.

„Ramūnas man garantavo, kad pirmu klausimu būtinai ir tuoj pat pradėsime tvarkyti Vaiko teisių apsaugos įstatymą ir vietoje visiškai idiotiško bus siūlomas mano kartu su nevyriausybininkais parengtas“, – apie artimiausius planus informavo ji.

D. Šakalienės teigimu, LVŽS partijos pirmininkas jai žadėjo, kad šis klausimas bus sprendžiamas greitai, frakcija tikrai tai palaikys ir aktyviai su tuo dirbs.

„Dabar dėl to jaučiuosi ramiau. Kitą vertus, tam ir yra tas 100 dienų – ne tik žurnalistams, bet ir mums patiems. Pamatyti, kaip veikia tam tikra frakcija, ar gali su ja efektyviai dirbti, matyti tą rezultatą, kuris buvo sutartas per rinkimus. Rinkimų pažadus aš priimu rimtai – jei pažadėjome pokyčius, jie turi įvykti, o laiko tam yra nedaug“, – pabrėžė ji.

Reformų aiškina sieksianti visais įmanomais būdais

Anot D. Šakalienės, kol kas ji dar nėra tikra, ar užsibrėžtus tikslus pavyks įgyvendinti priklausant Valstiečių ir žaliųjų partijai.

„Manau, kad Ramūno, kaip partijos lyderio ir frakcijos seniūno, žodis turi būti svarus. Jei jis man pažadėjo, kad visi šie socialiniai dalykai, kurie man rūpi, tikrai vyks ir bus padaryti, sutarėme ir dabar žiūriu, kaip tai bus įgyvendinta“, – aiškino ji.

Paklausta, ar jau svarstė, kaip elgsis, jei pažadai įgyvendinti nebus, D. Šakalienė sakė neesanti naivi ir neįsivaizduojanti, kad viskas „eis viena linija“.

„Aš turiu konkretų tikslą, noriu, kad įvyktų šios reformos ir aš to sieksiu visais įmanomais būdais“, – tikino ji.

Įvertino darbą Seime: toks neįtikėtinas laiko gaišimas

Todėl D. Šakalienė aiškina ir neatmetanti galimybės ilgainiui prisijungti prie kitos frakcijos.

„Ką dabar matau Seime, man daug kas yra keista. Manau, tai būtų keista bet kuriam normaliam žmogui. Reikia tiesiog pažiūrėti, kaip viskas klostysis toliau. Nenoriu karšta galva priimti sprendimų, o dabar kol kas turiu pažadą, kad pokyčiai bus pasiekti. Tad suremiame pečius ir dirbame. Jei matysis, kad pažado nebus laikomasi, bus kiti sprendimai“, – aiškino politikė.

Keista, jos teigimu, tai, kaip vyksta Seimo posėdžiai, kad daugybė žmonių pasisako klausimais, kurie yra visiškai aiškūs, reikalaujama įvairių pertraukų tuomet, kai jų realiai nereikia, bandoma ne diskutuoti ir rasti sprendimą, o įgelti.

„Toks neįtikėtinas laiko gaišimas“, – darbą Seime įvertino ji, pridūrusi, kad kol šiandien Seime buvo balsuojama su S. Skvernelio tapimą premjeru, Lietuvoje mirė dar vienas vaikas, nes šalyje visiškai neveikia nei pagalbos šeimoms, nei Vaiko teisių apsaugos sistema.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.