Lietuvoje

2016.11.22 20:12

Rietavo urėdas lieka sulaikytas, kitas įtariamasis paleistas už užstatą

BNS2016.11.22 20:12

Ikiteisminiame tyrime dėl piktnaudžiavimo tarnyba bei dokumentų klastojimo įtariamasis Rietavo mišų urėdijos urėdas Vaidotas Šliogeris lieka sulaikytas, kitas urėdijos darbuotojas Linas Remeza paleistas už rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Kaip BNS informavo Specialiųjų tyrimų tarnyba, L.Remezai taip pat taikomas draudimas bendrauti su ikiteisminiame tyrime esančiais subjektais.

Pirmadienį STT pranešė, kad ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia įtarti, kad urėdas, pasinaudodamas savo tarnybine padėtimi bei ankstesnėmis pareigomis, veikė kelio remonto darbų sąmatos projektą rengusį J.D., kad būtų nepagrįstai padidinta numatomų atlikti kelio remonto darbų vertė.

Šį viešąjį konkursą laimėjo ir darbus pagal fiktyvią darbų sąmatą atliko V.Šliogerio proteguojama įmonė. Taip pat įtariama, kad jis iš savanaudiškų paskatų protegavo sau palankias įmones ir kituose Rietavo urėdijos viešuosiuose pirkimuose bei kitokiais veiksmais piktnaudžiavo tarnyba.

Generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis BNS sakė antradienį žinantis tik tai, jog konkursą laimėjo dvi bendrovės. Anot jo, STT atliko procesinius veiksmus V.Šliogerio darbo vietoje.

„Mes pasiaiškinti nieko negalime, nes paimti kompiuteriai, paimta visa informacija“, – teigė R.Prūsaitis.

Jis anksčiau įvardijo, jog  Rietavo urėdija apleistų kelių tvarkymui valstybinių ir privačių miškų teritorijose šiemet yra gavusi beveik 97 tūkst. eurų. Jo žiniomis, už šią sumą buvo tvarkomos 19,4 kilometro kelio atkarpos Rietavo, Šilalės rajonuose. Anot jo, Generalinė urėdija aiškinsis viešųjų pirkimų sąlygas bei kitas aplinkybes.

Tyrimą kontroliuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) prieš dvi savaites pradėjo tyrimą dėl V.Šliogerio galimo interesų konflikto – pareiškėjai nurodė, kad V.Šliogeris neatnaujino deklaracijos ir nenurodė, jog jo sutuoktinė vadovauja įmonei, užsiimančiai skiedrinių stogų gamyba. VTEK pradėjus tyrimą, praėjusią savaitę V.Šliogeris atnaujino deklaraciją ir nurodė, kad jo žmona nuo šių metų sausio užsiima skiedrų gamyba ir trumpalaikiu poilsiautojų apgyvendinimu.

Nuo 2001-ųjų iki šių metų pavasario Pagramančio regioninio parko direktoriumi dirbęs 45-erių V.Šliogeris į Rietavo urėdo pareigas paskirtas balandį, kai laimėjo Generalinės miškų urėdijos skelbtą konkursą.

Miškininko magistro išsilavinimą turintis V.Šliogeris 1994–2001 metais dirbo Tauragės urėdo pavaduotoju.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23