Lietuvoje

2021.11.28 09:00

VSAT vaizdo įraše – į Lietuvą ties Druskininkais neįleistos migrantų grupės

atnaujinta 10.00
LRT.lt, BNS2021.11.28 09:00

Per praėjusią parą, nuo šeštadienio vidurnakčio iki sekmadienio, pasieniečiai draudžiamose vietose iš Baltarusijos į Lietuvą neleido patekti 108 migrantams, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Penktadienį tokių neįleistųjų buvo 45, ketvirtadienį – 29, trečiadienį – 55, antradienį – 9, pirmadienį – 18, sekmadienį – 70.

Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių šeštadienį nebuvo įleistas nė vienas užsienietis.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, jų į Lietuvą nepateko 7578 (vidurnakčio iš šeštadienio į sekmadienį duomenys).

Tarnybinių ginklų profesionaliai migrantų krizės metu veikiantiems Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko.

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

Ties Baltarusijos siena su Lenkija susitelkus gausiam skaičiui migrantų, Seimas Lietuvos pasienyje mėnesiui įvedė ir nepaprastąją padėtį.

Vaizdo įraše – neįleistos grupės

VSAT taip pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota, kaip šeštadienį ties Druskininkų savivaldybe į Lietuvą pasieniečiai neįleido dviejų neteisėtų migrantų grupių, iš viso 64 asmenų.

Vienoje sieną iš Baltarusijos neteisėtai pažeidusioje ir pareigūnų sulaikytoje grupėje buvo 18 asmenų, kitoje – 46. Visi migrantai – suaugusieji, išskyrus vieną merginą. Ji buvo su tėvais, šeima prašėsi grąžinama į Baltarusiją su kitais bendrakeleiviais. Migrantai pasieniečiams pasakojo į Lietuvą patekę padedami Baltarusijos pareigūnų.

VSAT įraše – šeštadienį ties Druskininkų savivaldybe į Lietuvą neįleistos dvi neteisėtų migrantų grupės

Užsieniečiams pagalbos nereikėjo, jie jautėsi gerai, dėvėjo metų laiką atitinkančius drabužius, elgėsi ramiai, konfliktų nekilo.

Kurorto pasieniečiai migrantams perdavė humanitarinius paketus su maistu, vandeniu ir kitais jiems praversiančiais daiktais. Tuomet užsieniečiai buvo neįleisti į Lietuvą ir grįžo į Baltarusiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt