Lietuvoje

2021.11.28 08:12

Orai: sudėtingiausios eismo sąlygos – šiaurės Lietuvoje, artimiausiomis dienomis kritulių tik daugės

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2021.11.28 08:12

Kelininkai praneša apie dalyje šalies susidariusias sudėtingas eismo sąlygas, o sinoptikas informavo, kad artimiausiomis dienomis kritulių Lietuvoje tik daugės.

Kaip LRT RADIJUI sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Paulius Starkus, kad sekmadienį kritulių tikimybė mažiausia pietrytinėje Lietuvos dalyje, ties sostine. Tačiau gali būti šiek dulksnos ar lietaus, nukristi šlapia snaigė.

Tačiau Lietuvos šiaurėje, vakaruose sekmadienį pasirodys daugiau kritulių. Šiaurinėje pusėje vyraus šlapdriba, vakariniuose rajonuose bus daugiau negausaus lietaus.

Temperatūra daugyje šalies vietų sieks 0-1 laipsnį šilumos, o pajūryje gali kilti iki 2-3 laipsnių šilumos.

Pirmadienis Lietuvoje atneš permainų. Jau pirmoje nakties pusėje šalies pietryčiuose pradės kristi krituliai, kurie iki ryto jau bus paplitę visoje Lietuvos teritorijoje.

Rytinėje šalies dalyje daugiausia vyraus šlapdriba ir lietus, o kituose regionuose įsivyraus sniegas, kuris vietomis gali būti ir gausus.

Temperatūra naktį gali kristi iki 2 laipsnių šalčio.

Pirmadienį dieną ir vėl sulauksime kritulių. Rytinėje šalies pusėje jie bus mišrūs, o šalies vakaruose, šiaurėje vyraus sniegas, kuris daug kur bus gana gausus. Pasak sinoptiko, pirmadienį kritulių bus daugiau, nei buvo šeštadienį

Stiprės ir vėjas, tad vakariniuose rajonuose gali susidaryti ir pūgos. Kitur, kur vėjas bus silpnesnis, numatoma šlapdriba. Krentant gana gausiam sniegui sudėtingos bus ir eismo sąlygos.

Temperatūra Žemaitijoje sieks 1 laipsnį šalčio, o šalies pietryčiuose sieks 2-3 laipsnius šilumos.

Sudėtingiausios eismo sąlygos yra šiaurės Lietuvoje

Dėl mišrių kritulių sekmadienio rytą sudėtingiausios eismo sąlygos yra šiaurės ir šiaurės vakarų Lietuvoje, pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Šiaurinėje šalies dalyje bei Telšių apskrityje pagrindinių kelių dangos vietomis padengtos prispausto arba pažliugusio sniego sluoksniu, provėžotos, slidžios.

Pietinėje ir rytinėje šalies dalyje tik rajoniniai keliai padengti prispausto arba pažliugusio sniego sluoksniu, vietomis provėžoti.

Geresnės eismo sąlygos yra vidurio, pietvakarių ir vakarų Lietuvoje, čia kelių dangos daugiausia šlapios, vietomis drėgnos.

Oro temperatūra yra nuo 1 laipsnio šalčio iki 1 laipsnio šilumos.

Dieną eismo sąlygas sunkins šlapdriba.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną vietomis prognozuojami nedideli krituliai, daugiausia – šlapdriba. Oro temperatūra bus nuo 0 iki 3 laipsnių šilumos.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt