Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.25 21:17

Toksikologas R. Badaras: valia ir žinios ne visada nugali cheminį potraukį

Gydytojas toksikologas, dėstytojas Robertas Badaras tikina galintis prisiekti, kad nėra bandęs jokių narkotinių medžiagų, mat, kaip pats sako, valia, protas ir žinios niekaip neveikia biocheminių procesų ir negali nugalėti cheminio potraukio. 

„Ranką prie širdies pridėjęs galiu pasakyti, kad nebandžiau [narkotikų]. Kai buvau rizikingo amžiaus, tos pasiūlos dar nebuvo, buvo alkoholio, nikotino ir tuo viskas apsiribojo. Nežinau, kaip būčiau elgęsis, jei būčiau augęs tokioje aplinkoje ir esant pasiūlai, kuri yra dabar – visa apimanti. 

Dabar profesinis smalsumas labai skatina pabandyti nors kartą, bet yra profesionalumas, kuris gimdo baimę, nes protas, valia ne visada nugali cheminį potraukį“, – tikina toksikologas. 

Jis sako, kad tai puikiai įrodo ir jo pažįstami žmonės, ilgą laiką dirbę priklausomybių srityje, pabandę psichotropinių medžiagų ir į tai įklimpę. 

„Valia, protas, žinios niekaip neveikia biocheminių procesų, kurie užsiveda, jeigu ta medžiaga yra „jūsų“ medžiaga, o nepabandęs nežinosi. Sakau: don't trouble trouble until trouble troubles you (neliesk bėdos, kol ji tavęs neliečia). Galbūt per daug žinau, kad nebijočiau“, – kalba R. Badaras.

Atvirame pokalbyje su Andriumi Rožicku toksikologas pasakoja apie savo darbą, požiūrį į kasdienybę ir priklausomybės esmę. 

Plačiau apie tai – LRT KULTŪROS laidoje „Stambiu planu“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi