Lietuvoje

2021.11.27 09:00

Į Lietuvą pasieniečiai neleido patekti 45 migrantams, dalis jų iš Baltarusijos įžengė pro ką tik prakirptą koncertinos užtvarą

LRT.lt2021.11.27 09:00

Per praėjusią parą, nuo penktadienio vidurnakčio iki šeštadienio, pasieniečiai draudžiamose vietose iš Baltarusijos į Lietuvą neleido patekti 45 migrantams.

Ketvirtadienį pasieniečiai iš Baltarusijos į Lietuvą neleido patekti 29 užsieniečiams, trečiadienį - 55, antradienį - 9, pirmadienį - 18, sekmadienį - 70, šeštadienį - 44.

Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių penktadienį buvo įleistas vienas užsienietis.

Pavakarę prie sienos Baltarusijos pusėje ties Lazdijų rajonu buvo iššauti 2 šūviai.

Tarp penktadienį neįleistų užsieniečių buvo ir 24 Varėnos rajone maždaug už 70 metrų nuo sienos linijos sulaikyti migrantai. Visi jie – suaugusieji, prisistatę Irako ir Sirijos piliečiais. Užsieniečiai į Lietuvą iš Baltarusijos įžengė pro ką tik prakirptą koncertinos užtvarą. Pasieniečiai šią grupę grąžino į Baltarusiją.

Neįleisti į šalį bei grąžinti atgal į Baltarusiją penktadienį buvo ir 4 irakiečiai. Jie ketvirtadienį neteisėtai per Medininkų kontrolės punktą bandė patekti į Lietuvą pasislėpę vilkiko puspriekabėje.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, jų į Lietuvą nepateko 7470 (vidurnakčio iš penktadienio į šeštadienį duomenys).

Tarnybinių ginklų profesionaliai migrantų krizės metu veikiantiems Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko.

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt