Lietuvoje

2016.11.22 15:37

Generalinio prokuroro pavaduotoja paskirta M. Šniutytė-Daugėlienė

LRT.lt, BNS2016.11.22 15:37

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pritarė generalinio prokuroro Evaldo Pašilio teikimui jo pavaduotoja skirti  Klaipėdos apygardos prokurorę Margaritą Šniutytę-Daugėlienę.

Kaip anksčiau skelbė prezidentūra, Dalia Grybauskaitė, antradienį susitikusi su kandidate į generalinio prokuroro pavaduotojus M.Šniutyte-Daugėliene aptarė, kaip efektyvinti prokuratūros veiklą, užtikrinti ikiteisminių tyrimų kokybę, gerinti prokurorų kvalifikaciją, ginti viešąjį interesą.  

Anot prezidentūros, E. Pašilis, teikdamas M. Šniutytės-Daugėlienės kandidatūrą, pažymėjo atsižvelgęs į tai, kad prokurorė yra gerbiama ir vertinama jos kolegų, karjerą prokuratūroje pradėjo nuo pat pirmojo laiptelio, kai dirbo prokuroro techninio padėjėja ir dabartinių pareigų pasiekė atkakliu darbu.

Prokuratūros sistemoje M. Šniutytė-Daugėlienė dirba nuo 1999 metų. Per ilgametę profesinę karjerą prokurorė daugiau nei 14 metų ėjo vadovaujamas pareigas. Šiuo metu ji vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriui, nuo 2002 iki 2012 m. dirbo Klaipėdos apygardos prokuratūros Valdymo kontrolės ir analizės skyriaus vyriausiąja prokurore.

Karjerą pradėjusi nuo prokuroro padėjėjos pareigų, M. Šniutytė-Daugėlienė yra gerai susipažinusi su darbo prokuratūros sistemoje specifika, todėl sukauptą patirtį gali sėkmingai pritaikyti įgyvendinant prokuratūrai keliamus uždavinius.

Už pavyzdingai atliekamas tarnybines pareigas M. Šniutytė-Daugėlienė buvo ne kartą skatinta, jai suteikti vyresniojo ir vyriausiojo justicijos patarėjo kvalifikaciniai rangai. Prokurorų atestacijos komisija naujausio tarnybos vertinimo metu M. Šniutytės-Daugėlienės darbą įvertino labai gerai.

Generalinio prokuroro pavaduotojus skiria ir iš pareigų atleidžia Respublikos Prezidentas generalinio prokuroro teikimu.

Prokuratūros įstatymas numato, kad generaliniu prokuroru ir jo pavaduotoju gali būti skiriamas asmuo, kuris yra ne jaunesnis kaip 35 metų, nepriekaištingos reputacijos, moka valstybinę lietuvių kalbą, turi Lietuvos Respublikos pilietybę, aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą ir yra įgijęs teisės bakalauro ir teisės magistro ar teisininko profesinį kvalifikacinį laipsnį, turi ne mažesnį kaip dešimties metų tarnybos prokuroru arba kito teisinio darbo stažą.

Šiuo metu generalinis prokuroras E. Pašilis turi vieną pavaduotoją – Ž. Radišauską.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.