Lietuvoje

2021.11.26 16:55

LRT FAKTAI. Platinama melagiena apie branduolinį incidentą, suklastota Ignalinos AE „Twitter“ paskyra

Atnaujinta 17.17
Jurga Bakaitė, LRT.lt2021.11.26 16:55

Penktadienį po pietų paskleista melagiena apie branduolinį incidentą Lietuvoje. „Twitteryje“ platinama žinutė, esą Ignalinos AE įvyko branduolinis incidentas.

Pranešama, neva Visagino savivaldybėje atrastas pažeistas konteineris su branduoliniu kuru, radiacinis fonas esą viršija normą net 8 kartus, o gyventojai turėti profilaktiškai išgerti jodo. Tai nėra tiesa, LRT.lt patvirtino elektrinės atstovė spaudai Natalija Survila-Glebova.

„IAE neturi „Twitter“. Patvirtinu, kad tai melagiena. IAE jokių įvykių nebuvo“, – komentavo ji.

Žinutę paskleidė iš pirmo žvilgsnio patikimai atrodantis šaltinis – „Twitter“ paskyra, sekanti Lietuvos valdžios institucijas, žiniasklaidos priemones, politikus. Ji buvo sukurta lapkričio mėnesį ir dalijosi įvairiomis elektrinės naujienomis.

Paskleista melagiena buvo išversta ir į lenkų kalbą, ja toliau dalijamasi socialiniame tinkle.

Vėliau Ignalinos AE paskelbta oficialiai melagieną paneigianti žinutė.

„Socialiniuose tinkluose buvo paskelbta ir pradėjo plisti melaginga informacija apie Ignalinos atominėje elektrinėje įvykusį incidentą. Informuojame, kad ši informacija yra melaginga, klaidina visuomenę ir daro žalą įmonės reputacijai.

Patvirtiname, kad IAE neįvyko joks incidentas, kuris galėtų turėti įtaką personalui ir aplinkai, radiaciniam fonui, branduolinei saugai. Radiacinis fonas nepakitęs“, – teigiama pranešime.

Kaip patvirtino Ignalinos AE atstovė, įmonė apie klastojimą informavo „Twitter“, žymi platinamas žinutes kaip klaidinančią informaciją.

Kaip atsiranda netikros naujienos? LRT FAKTAI dekonstruoja klaidinančią informaciją ir aiškinasi, kodėl ji pasiekė jūsų ekranus. Pastebėjote melagingą žinutę? Rašykite: lrtfaktai@lrt.lt

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt