Lietuvoje

2021.11.26 15:17

SAM skelbia pokyčius dėl naujos atmainos – atvykstantiesiems iš Pietų Afrikos reikės izoliuotis, atlikti testą

atnaujinta 15.45
Augustas Stankevičius, BNS2021.11.26 15:17

Pietų Afrikos Respublikoje aptikus naują koronaviruso atmainą, visiems keliautojams atvykstantiems iš šios ir kaimyninių šalių reikės izoliuotis, atlikti du testus, sako sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė. 

„Atvykę asmenys iš šitų valstybių, nesvarbu, ar jie persirgę, vakcinuoti, ar visiškai neturintys imuniteto, jie turės atvykdami į Lietuvą turėti PGR testą. Jiems priklauso izoliacija ir PGR testai trečią ir septintą dieną“, – penktadienį žurnalistams sakė viceministrė.

Pasak jos, tą numatanti tvarka šiuo metu dar rengiama, tačiau ji turėtų įsigalioti vėliausiai pirmadienį.

„Izoliacija griežta, kontrolė taip pat bus griežta. (...) Mums nėra tikslinga stabdyti vienokių ar kitokių skrydžių, nes tiesioginių skrydžių į minėtas šalis neturime. Jei matome, kad atvyksta keliautojas iš tų šalių, nesvarbu per kur, (...) jam priklauso izoliacija“, – kalbėjo A. Bilotienė Motiejūnienė.

Viceministrės teigimu, 10 dienų izoliaciją susitrumpinti galės tik imunitetą turintys – paskiepyti ar persirgę – keliautojai, gavę du neigiamus testus.

Ši tvarka galios atvykstantiems iš Pietų Afrikos, Zimbabvės, Mozambiko, Lisoto, Botsvanos, Namibijos, Esvatinio.

Pasak jos, toks sprendimas priimtas, „kad apsidraustume ir žinotume situaciją“, nes ši atmaina yra nauja ir apie ją daug informacijos kol kas neturima.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt