Lietuvoje

2016.11.21 17:07

Pradedami pirmieji NATO bataliono kovinei grupei skirtos infrastruktūros statybų darbai

LRT.lt2016.11.21 17:07

Lapkričio mėnesį Infrastruktūros plėtros departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos pasirašė tris sutartis su Lietuvos statybų bendrovėmis dėl infrastruktūros, skirtos 2017 m. atvyksiančiai NATO bataliono kovinei grupei, projektavimo ir statybos darbų atlikimo. Pirmieji logistinės, ryšio įrangos, amunicijos saugojimo ir kitos infrastruktūros rangos darbai Ruklos kariniame miestelyje, Gaižiūnų poligone ir Linkaičiuose (Radviliškio r.) bus pradėti jau šio mėnesio pabaigoje, teigiama pranešime spaudai.

Sąjungininkų pajėgų bataliono kovinei grupei skirtos infrastruktūros darbai bus atliekami etapais, dalis infrastruktūros bus parengta iki 2017 m. vasario, kita dalis – iki 2017 m. birželio pabaigos. Galutinė visų darbų kaina yra 5,8 mln. Eur.
 
„Kitais metais NATO karių skaičius ir pajėgumas Lietuvoje išaugs apie septynis kartus, todėl  jau iš anksto pradedame ruoštis suteikti priimančiosios šalies paramą ir sudaryti visas būtinas sąlygas į šalį atvyksiantiems Vokietijos vadovaujamos Aljanso bataliono kovinės grupės kariams“, – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
 
Infrastruktūros plėtros departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos darbų vykdymo sutartis lapkritį pasirašė su UAB „Tilta“, UAB „Limega“ ir UAB „Apdailos ekspertai“ įmonėmis, dar vieną sutartį planuojama pasirašyti 2016 m. gruodžio pradžioje.
 
NATO bataliono kovinė grupė, vadovaujama Vokietijos karinių pajėgų, Lietuvoje bus dislokuota nuo 2017 m. pirmojo ketvirčio, o pilną operacinį pajėgumą kovinė grupė planuoja pasiekti iki 2017 m. vidurio.
 
Sprendimas dislokuoti NATO bataliono kovines grupes trijose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje buvo priimtas šių metų liepą Varšuvoje vykusio Aljanso viršūnių susitikime, atsižvelgiant į pasikeitusią saugumo aplinką regione. Vokietija yra priėmusi sprendimą tapti vadovaujančia šalimi formuojant Lietuvai skirtą bataliono kovinę grupę, kurią taip pat papildys kariai iš Belgijos, Kroatijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos ir Prancūzijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.