Lietuvoje

2021.11.26 09:41

Palucko kritika Šimašiui: savivaldybė turi prisiimti atsakomybę ne tik tada, kai reikia perkirpti juosteles

Rugilė Augustaitytė, ELTA2021.11.26 09:41

Socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas Gintautas Paluckas kritiškai įvertino Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus reakciją į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pradėtą tyrimą dėl galimos tarpinstitucinės nusikalstamos schemos. Anot G. Palucko, savivaldybė turi prisiimti atsakomybę už valstybės tarnautojų veiksmus, o ne apsimėtinėti, kad apie kyšininkavimus nežinojo.

„Mero reakcija, mano nuomone, yra neadekvati. Tai yra atsakomybės vengimas, mėginimas pasakyti, kad aš nieko nežinau. Nelabai suprantu, kaip galima taip paprastai ir taip greitai nusiplauti nuo atsakomybės apie tai, kas vyksta tavo institucijoje. Jeigu toks pavyzdys būtų užkrečiamas, tai čia apskritai niekas už nieką nebūtų atsakingas. Jeigu pats kyšių asmeniškai nepadavei, nepaėmei ar parašo nepadėjai, tai tu ir neatsakingas“, – penktadienį „Žinių radijui“ sakė G. Paluckas.

Anot G. Palucko, tai, kad korupcijos tyrime nėra nė vieno R. Šimašiaus komandos žmogaus nuo atsakomybės neatleidžia.

„Ką pasako toks vadovavimas, kai teigiama, kad tai mano komanda ir ne mano komanda. Tai arba tu esi atsakingas už visus procesus, kurie vyksta, arba tu neatsakingas. Tai yra elementarus politinės atsakomybės vengimas, aš nesakau, kad eik į kaltinamųjų suolą su tais, kurie tai daro, bet sakau, kad už bendrus procesus savivaldybė turi prisiimti atsakomybę ne tik kai gražu, kai gėlytės žydi ir kvepia, kai reikia juosteles perkirpti, bet lygiai taip pat, kai yra problemų, o ne teisintis, kad aš nieko nežinau, niekas nesuprantama ir apskritai neturiu nieko bendro. Tai neatsakingas už nieką miesto meras“, – teigė socialdemokratų frakcijos seniūnas.

ELTA primena, kad ketvirtadienio rytą Vilniaus meras Remigijus Šimašius pranešė buvęs informuotas dėl tarpinstitucinės nusikalstamos veikos.

Specialiųjų tyrimo tarnybos (STT) valdybos viršininkas Darius Balčiūnas informavo, kad ikiteisminiame tyrime dėl galimos korupcijos teritorijų planavimo ir statybų srityse nustatyta galimai 60 įtariamųjų, iš kurių 20 yra valstybės tarnautojai. Anot STT valdybos viršininko, ikiteisminis tyrimas yra pradėtas dėl kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, neteisėto praturtėjimo bei pinigų plovimo.

R. Šimašius nurodė, kad tarp įtariamųjų nėra mero politinės komandos narių.

„Yra bent keletas ir kitų institucijų darbuotojų, detaliau komentuoti tikrai negaliu (...). Turbūt ir STT informacijos pateiks tiek, kiek reikia. Iš to, kiek žinau, ir tai, kas vyksta šiuo metu savivaldybėje, dar kartą galiu pasakyti, kad man buvo labai svarbu pažiūrėti į savo aplinką ir tuos žmones, kuriuos atsivedžiau į savivaldybę. Tai tikrai labai džiaugiuosi, kad nė vieno žmogaus ne tik iš mano komandos, bet ir iš tų, kurie buvo pradėję dirbti per pastaruosius šešerius metus, nėra“, – kalbėjo R. Šimašius.

R. Šimašiaus teigė, kad įtarimų dėl tarpinstitucinės nusikalstamos schemos turėjo ir anksčiau. Visgi, anot jo, vien dėl kilusių abejonių nebuvo galima imtis veiksmų.

„Aš turėjau įtarimų, tačiau nežinojau, tai yra labai didelis skirtumas (...). Su institucijomis nuolat bendravome ir bendradarbiavome ir tai, ką žinau apie sisteminius ir atskirus dalykus, aš ta informacija pasidalinau“, – teigė meras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt