Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.21 15:53

Nuteistas prezidentę reketavęs anykštėnas

LRT.lt 2016.11.21 15:53

Lapkričio 21 dieną Panevėžio apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl didelės vertės turto prievartavimo. Teismas pripažino 23 metų J. S. kaltu ir skyrė jam 4 metų laisvės atėmimo bausmę, rašoma pranešime spaudai.

Kadangi J. S. visiškai pripažino savo kaltę, byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, teismas kaltinamajam bausmę sumažino vienu trečdaliu, todėl galutinė bausmė – 2 metai 8 mėnesiai laisvės atėmimo, bausmės vykdymas atidėtas.

Anykščių rajono gyventojas nuteistas už tai, kad šių metų vasario 25 dieną savo mobiliojo ryšio telefonu išsiuntė du analogiško turinio elektroninius laiškus Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai. Laiškuose vyras grasino susprogdinti po dvi bombas penkiose Lietuvos mokyklose, o kad šių pastatų nesusprogdintų, reikalavo, kad prezidentė per penkias dienas surinktų ir perduotų jam 5 milijonus eurų. Laiškuose vyras nurodė, jog pinigų perdavimo vietą ir laiką praneš vėliau.

Teismas, atsižvelgęs į J. S. asmenybę, į tai, kad jis nėra anksčiau teistas, į kitas byloje nustatytas aplinkybes, nusprendė, kad bausmės tikslai bus pasiekti ir neskyrus kaltinamajam realaus laisvės atėmimo. Jam bausmės vykdymas atidėtas 1 metams 6 mėnesiams.

Bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu J. S. įpareigotas neišvykti iš gyvenamosios vietos be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Be to, anykštėnui skirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – 50 valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose ne valstybinėse įstaigose bei organizacijose. Šiuos darbus nuteistasis turi atlikti per šešis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Teismas konfiskavo iš J. S. paimtą mobiliojo ryšio telefoną su SIM kortele kaip uždraustos veikos padarymo įrankį.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis neįsiteisėjęs. Apeliaciniai skundai dėl šio nuosprendžio gali būti paduodami per dvidešimt dienų Lietuvos apeliaciniam teismui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi