Lietuvoje

2021.11.26 08:25

STT tyrimas dėl korupcijos Biržų savivaldybėje: įtarimai – merui ir buvusiam Seimo nariui „valstiečiui“ Rinkevičiui

atnaujinta 12.12
BNS, Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2021.11.26 08:25

Specialiųjų tyrimų tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo ir piktnaudžiavimo Biržų rajono savivaldybėje, įtarimai pareikšti penkiems asmenims, tarp jų – ir meras Vytas Jareckas.

Kaip penktadienį pranešė STT, įtarimai taip pat pareikšti buvusiam savivaldybės administracijos direktoriui ir buvusiam Seimo nariui.

V. Jareckui įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl galimo kyšininkavimo, buvusiam savivaldybės administracijos direktoriui V. Eidukui – dėl galimo kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo.

„Šiuo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas ir buvęs Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius, veikdami bendrininkų grupėje, galimai neteisėtai siekė savivaldybės įsteigtos viešosios įstaigos direktoriaus atleidimo iš pareigų ir kito asmens paskyrimo į šias pareigas“, – rašoma STT pranešime.

Tiesa, įsikišus tyrėjams, asmuo, dėl kurio galėjo būti suinteresuoti Biržų rajono valdininkai, įstaigos vadovu netapo.

Prokuratūros atstovų teigimu, kol kas kyšių dydžiai neįvardijami.

„Biržų rajono meras nėra nušalintas nuo pareigų, vadovaujanti tyrimui prokurorė dėl nušalinimo į teismą nesikreipė“, – žurnalistams sakė prokuratūros atstovė.

Kol kas tyrėjai neįvardija šių asmenų vaidmenų byloje, įtariama, kad buvo vykdomi korupcinio pobūdžio nusikaltimai.

V. Jareckas BNS penktadienį teigė negalintis komentuoti tyrimo, nes dar nebuvo apklaustas.

„Kadangi nesu dar apklaustas, tai negaliu nieko komentuoti. Derinamas dabar apklausos laikas“, – nurodė jis.

Meras negalėjo pasakyti, ar tarp įtariamųjų yra ir dabartinių savivaldybės darbuotojų.

Teisėsauga taip pat įtaria, kad tuometis Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius, būdamas konkursų komisijos nariu, galimai neteisėtai veikė su buvusiu Seimo nariu siekdami, kad konkretus asmuo būtų paskirtas į vienos seniūnijos seniūno ar seniūno pavaduotojo pareigas.

Pasak STT, tokiu būdu galėjo būti „diskredituotas valstybės tarnautojo vardas, sumenkinta Biržų rajono savivaldybės administracijos reputacija, sukurta savivalės, įstatymų nepaisymo ir nepotizmo sistema atrankose į valstybės tarnybą“.

Dėl to, teisėsaugos teigimu, Biržų rajono savivaldybės administracija, Valstybės tarnybos departamentas bei konkursuose dalyvavę pretendentai galėjo patirti didelę neturtinę žalą.

Tyrime dėl galimos korupcijos Biržų savivaldybėje – buvęs Seimo narys V. Rinkevičius

Tyrime dėl galimos korupcijos Biržų savivaldybėje įtarimai pateikti ir buvusiam Seimo nariui „valstiečiui“ Viktorui Rinkevičiui.

Panevėžio apygardos prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė penktadienį BNS patvirtino, kad vienas iš penkių įtariamųjų yra V. Rinkevičius.

„Buvusiam Seimo nariui įtarimai pareikšti dėl piknaudžiavimo tarnyba organizavimo. Įtariama, kad jis galėjo dalyvauti dedant pastangas įdarbinti asmenį į tam tikras pareigas“, – apie įtarimus V. Rinkevičiui sakė prokuratūros atstovė.

V. Rinkevičius buvo 2016–2020 metų kadencijos Seimo narys, į parlamentą pateko pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą. Į Seimą jis taip pat buvo išrinktas 2000–2004 ir 2004–2008 metais. 2011–2016 metais ėjo Biržų rajono savivaldybės tarybos nario pareigas.

Šį ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt