Lietuvoje

2016.11.21 15:57

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl apgaule Vilniuje pardavinėtų būstų

LRT.lt2016.11.21 15:57

Generalinė prokuratūra penktadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vienos nekilnojamojo turto bendrovės vadovo Z. Z. veiksmų. Prokurorai, išnagrinėję grupės fizinių ir juridinių asmenų skundą, nustatė, kad Z. Z. veikloje buvo nusikalstamos veikos požymių: sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, mokesčių nemokėjimo bei dokumentų klastojimo, teigiama pranešime spaudai.

Įtariama, kad nekilnojamo turto bendrovės vadovas, žinodamas apie bendrovės turtui taikytus hipotekos ir arešto suvaržymus, nutylėdamas butų, esančių Karaliaučiaus g. 1A, Karaliaučiaus g. 3 Vilniuje, pardavimą fiziniams asmenims, nuo 2016 m. balandžio 1 d. galimai apgaule sudarydavo su trečiaisiais asmenis jau parduotų butų pirkimo-pardavimo sutartis, išduodamas pirkėjams suklastotus mokėjimo dokumentus, neapskaitydamas apie 1 400 000 Eur gautų apmokestinamųjų pajamų, nuo neapskaitytos sumos nesumokėdamas mokesčių, o taip pat nesumokėdamas deklaruotų mokesčių 211 000 Eur sumai, apgaulingai tvarkydamas įmonės buhalterinę apskaitą, neteisėtai užvaldė jo žiniai perduotas už butus sumokėtas didelės vertės pinigines lėšas, padarydamas žalą fiziniams, juridiniams asmenims ir valstybės biudžetui.

Ikiteisminį tyrimą atliks Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, jį organizuos ir jam vadovaus – Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras.

Šiuo metu Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyboje atliekami kiti 6 ikiteisminiai tyrimai dėl galimo nekilnojamojo turto bendrovės direktoriaus Z. Z. sukčiavimo. Siekiant išsamesnio ir tikslesnio bendrovės vadovo Z. Z. galimai nusikalstamos veikos tyrimo, šie ikiteisminiai tyrimai bus prijungti prie naujausiai pradėto tyrimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Palanga
COVID-19 TRUMPAI 7