Lietuvoje

2021.11.25 23:05

Šimonytė apie Gedvilo „skandalą“ dėl skiepo: užduoda klausimus, siekiančius, kad „klausiamasis patvirtintų, jog yra piktavalis asilas“

LRT.lt2021.11.25 23:05

Ketvirtadienio vėlų vakarą premjerė Ingrida Šimonytė socialiniame tinkle pasidalijo įrašu, kuriame aptarė stiprinamosios vakcinos nuo COVID-19 dozės svarbą ir dėl jos kylančias diskusijas, įskaitant ir kolegos parlamentaro Aido Gedvilo pareiškimus, ką Vyriausybės vadovė įvardijo bandymu Seime „kelti skandalą“.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas neseniai pasmerkė sveikų žmonių skiepijimą stiprinančiąja vakcinos doze – skiepijimas šia doze ar vaikų skiepijimas esą neturi prasmės, kol sveikatos personalas ir ypač pažeidžiami žmonės skurdžiose šalyse dar laukia savo pirmosios dozes. Tokia PSO vadovo mintis, tačiau, kaip pažymi premjerė, kai kurie Seimo nariai pakreipia šią retoriką sau naudinga kryptimi.

„Toks ponas A. Gedvilas iš Seimo, mėgstantis per Vyriausybės valandą užduoti tai, kas anglų kalba vadinama implied questions, siekiančius, kad klausiamasis patvirtintų jog yra piktavalis asilas, šiandien suskato cituoti PSO vadovą, kuris neseniai trečiąją vakcinos dozę nuo covid apvadino "skandalu".

Ponui Gedvilui taip patiko tas "skandalas", kad jis ėmė kelti skandalą Seime, reikalaudamas atšaukti skiepijimą sustiprinančiąja doze ir išpilti likusias vakcinas, o ir, pakeliui, nupirkti tablečių beigi atšaukti imunizacijos/testo reikalavimą 12-15 metų vaikams lankantis prekybos ar pramogų vietose.

Visgi, ponas Ghebreyesusas trečią dozę pavadino "skandalu" ne todėl, kad jos nereiktų imunitetui nuo covid sustiprinti. O todėl, kad turtingesnėms pasaulio šalims jau skiepijant trečiu ratu, daugelis skurdesnių negalėjo paskiepyti dar net pirmom dviem, nes vakcinų tiesiog neturi. Ponas Ghebreyesusas nesakė nieko apie tai, kad valstybės turėtų liautis skiepyti, išpilti vakcinas ar atšaukti apribojimus, taikomus epidemijos plitimui valdyti“, – rašo premjerė savo feisbuko paskyroje.

I. Šimonytė pritarė PSO vadovo minčiai, kad problema egzistuoja ir, „kol pasaulyje bus per mažai pasiskiepijusių kraštų, tol terpė mutacijoms rastis ir vėl grasinti naujais atmainų ratais bus dėkinga“. Pasak premjerės, problematiška situacija nekeičia to, kad stiprinamoji vakcinos dozė „bus reikalinga“.

„Būtent todėl ne vien atkakliai siekiame, kad kuo didesnė dalis Lietuvos gyventojų pasiskiepytų, bet ir dalyvaujame mažinant vakcinų nelygybę. Lietuva jau yra donavusi daugiau nei milijoną vakcinų kitoms šalims. Būtent todėl, kad supranta, jog niekas nėra iki galo saugus, kol saugūs nebus visi.

Bet tai niekaip nekeičia to, kad pastiprinanti vakcinos dozė bus reikalinga. Ir kad kažkuria prasme numatėme sprendimus, kurie greit taps ir europiniai (atkreipčiau dėmesį ir į tą sakinį tekste, kuris kalba apie dvylikamečius ir vyresnius - čia prieš nusiaunant ant grindinio gali būti svarbu)“, – ironiškai įrašą užbaigė premjerė, taip pat pasidalijusi „Euronews“ nuoroda, skelbiančia, kad europinis COVID skiepo pažymėjimas nustos galioti 9 mėnesiai po paskutinio skiepo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI