Lietuvoje

2021.11.25 18:00

Teisininkė Leonaitė paskirta Seimo kontroliere

atnaujinta 19.08
BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2021.11.25 18:00

Teisininkė Erika Leonaitė paskirta Seimo kontroliere.

Per slaptą balsavimą už jos kandidatūrą ketvirtadienį buvo 78 Seimo nariai, prieš – 13, keturi susilaikė.

E. Leonaitė teigia, kad vienas iš pirmųjų darbų – teikti siūlymus ir vertinti kitų rekomendacijas, kaip spręsti migrantų krizę ir užtikrinti atvykusiųjų teises.

„Yra tam tikri dalykai, kurie vyksta Lietuvos jau teritorijoje. Migrantų teisės ir standartai, kad jie atitiktų tarptautinius standartus. Kartu, be abejo, išlieka ir humanitarinis pagalbos aspektas, tiems žmonėms, kurie yra neįleidžiami ir yra ne Lietuvos Respublikos teritorijoje. Šioje srityje irgi apgalvoti, kaip spręsti humanitarinę krizę, kuri yra mūsų pasienyje“, – LRT RADIJUI savo tikslus vardijo ji.

„Tai yra patyrusi ir gerbiama teisininkė, aukščiausio lygio ekspertė, kuri nuo studijų pabaigos nuosekliai gilinasi į žmogaus teisių problematiką. Jos kompetencija, nacionalinis ir tarptautinis įdirbis šioje srityje yra neabejotini“, – praėjusią savaitę pristatydama kandidatūrą sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

E. Leonaitė pakeis Seimo kontrolierių Augustiną Normantą, jis lapkritį baigia savo trečią kadenciją. A. Normantas Seimo kontrolieriaus pareigas eina nuo 2005 metų birželio, nuo 2013 metų jis yra ir Seimo kontrolierių įstaigos vadovas.

E. Leonaitė Vilniaus universitete yra įgijusi teisės magistro kvalifikacinį ir socialinių mokslų srities teisės mokslų krypties daktaro laipsnius.

Ji yra dirbusi Konstituciniame Teisme, nuo 2017 metų Žmogaus teisių stebėjimo institute buvo Teisės programų vadovė, vadovavo tarptautiniams ir nacionaliniams projektams.

Moksline ir pedagogine veikla žmogaus teisių ir tarptautinės teisės srityse E. Leonaitė užsiima nuo 2004 metų, dalyvauja visuomeninėje teisinėje veikloje: nuo 2019 metų yra Europos kovos su hibridinėmis grėsmėmis kompetencijos centro Teisinio atsparumo grupės, o nuo šių metų – Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos koordinavimo tarybos narė.

Seimo kontrolierių skiria parlamentas Seimo pirmininko teikimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt