Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.21 17:06

Aliaskos malamutas – veislė, kurią reikia rinktis ypač atsakingai

Aliaskos malamutai bene geriausiai jaučiasi ant sniego, bet kuo puikiausiai prisitaiko ir prie Lietuvos klimato. Pamatę tokį įspūdingą šunį, nepulkite ieškoti skelbimų apie parduodamus šuniukus – pirmiau išsiaiškinkite, kokie tai keturkojai, kokios priežiūros jiems reikia.

Malamutus būtina rinktis ypač atsakingai, nes jie skiriasi nuo daugelio populiarių šunų.

„Trejus metus rinkausi būtent veislę. Vaikščiojau į parodas ir ieškojau šuns, kuris būtų didelis, masyvus, stiprus, bet tuo pačiu, kadangi aš sportuoju, man buvo reikalingas aktyvus šuo. Galvojau apie haskį, bet, pasidomėjusi charakterio bruožais, įsimylėjau malamutus. Šuniuką įsigijome Suomijoje“, – pasakoja Stigo šeimininkė Lina Kreivėnaitė.

Pasak L. Kreivėnaitės, malamutai turi sudėtingą charakterį.

„Šuo kiekvienu momentu tikrins, ar tu vis dar esi šeimos galva. Jei žmogus pakankamai silpno charakterio, neturi stipresnio autoriteto, šuo gali jam visiškai užlipti ant galvos“, – įspėja Stigo šeimininkė.

Mergina pripažino, kad malamutai yra fiziškai stiprūs šunys, todėl ji kartais susiduria su sunkumais treniruodama Stigą. Dėl šios priežasties fiziškai silpnesniems žmonėms L. Kreivėnaitė rekomenduoja įsigyti kalytę, kuri yra lengviau dresuojama, labiau kreipia dėmesį į žmogų, turi didesnį ryšį su juo ir yra smulkesnė už patinus. O patinas turi laisvės pojūtį, jis sunkiau kontroliuojamas, todėl norint jį suvaldyti reikės didesnės fizinės jėgos.

Reuters/Scanpix nuotr.

Kita Aliaskos malamutų šeimininkė pirmą šuniuką įsigijo būdama 17 metų ir jau devynerius metus nesiskiria su šia šunų veisle.

„Malamutai man patinka, nes jie nepriklausomi, inteligentiški, geba priimti sprendimus patys ir galvoja savo galva – jie nėra robotai“, – pagyrų šiems šunims negaili Vendi ir Mahalos šeimininkė Lina Šiukštaitė.

Anot L. Šiukštaitės, jei malamutas supranta, kodėl jam reikia daryti tam tikras užduotis, jis jas visada padarys. Tačiau, jei jam bus liepiama sėdėti be jokio tikslo, jis visada „klaus“, kodėl jam liepiama tai daryti, ir nebūtinai paklus, nes jis turi matyti prasmę to, ką daro.

Tuo metu Gijos šeimininkė Rita Laužackienė ieškojo šuniuko, kuris ją „išvestų“ pasivaikščioti, o ne leistų po darbo sėdėti ant sofos. Šuns šeimininkės teigimu, malamutai ne itin tinka sėsliems žmonėms, kuriems patinka laiką leisti namie žiūrint televizorių.

„Su malamutu reikia išvažiuoti, pabūti gamtoje, kad jis išsilakstytų, – pasakoja R. Laužackienė. – Jei aš Gijos ko nors klausiu, ji savo šuniška kalba man atsako. Ryšys tarp mūsų ir užsimezga per bendravimą, nes tai yra „kalbantis“ šuo.“

Plačiau apie tai, kodėl Aliaskos malamutai tinka toli gražu ne kiekvienam, – laidos „Mūsų gyvūnai“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi