Lietuvoje

2021.11.25 15:55

Seimo verdiktas – už aplinkos teršimą grės ir transporto priemonės konfiskavimas

Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.11.25 15:55

Seimas ketvirtadienį priėmė Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisas, kuriomis numatyta, kad už aplinkos teršimą asmenims be baudų grės ir transporto priemonių, kuriomis buvo gabenamos atliekos, konfiskavimas.

Šiuos pakeitimus palaikė 114 Seimo narių, idėjai nepritariančiųjų nebuvo, susilaikė 7.

Konservatorės Aistės Gedvilienės inicijuotais ANK pakeitimais nustatyta, kad už aplinkos teršimą gali būti skiriamas administracinio nusižengimo padarymo įrankių, kuriais atliekomis buvo atsikratoma, transporto priemonių, kuriomis atliekos buvo vežamos ir atliekomis atsikratoma, ir kitų administracinio nusižengimo padarymo priemonių konfiskavimas.

Iki šiol kodekse buvo numatomos baudos už atliekų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų nevykdymą, tačiau administracinio poveikio priemonės – turto konfiskavimo – nebuvo numatyta.

Nusižengimo padarymo įrankių, transporto priemonių konfiskavimas grės už aplinkos teršimą vieno kubinio metro ir didesniu pavojingų ir nepavojingų atliekų kiekiu, už aplinkos teršimą penkių kubinių metrų ir didesnių pavojingų ir nepavojingų atliekų kiekiu.

A. Gedvilienė tikisi, kad administracinio nusižengimo įrankių, transporto priemonių konfiskacija drausmins aplinkos teršėjus pažeidėjus.

„Projekto rengimą paskatino įvairių institucijų, visuomeninių organizacijų ir gyventojų perduodama ir viešinama informacija, kad gamtoje ir aplinkoje vis dar yra gausiai šiukšlinama, į miškus, palaukes, kitas nuošalesnes vietas vežamos statybinės, buitinės atliekos, padangos ir kitos šiukšlės bei teršalai. Siekiant sugriežtinti atsakomybę už šiuos nusižengimus ir drausminti pažeidėjus, siūloma numatyti administracinio nusižengimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kuriomis atliekos ar teršalai buvo vežami, iškraunami bei kitų administracinio nusižengimo priemonių, konfiskavimą“, – teisės akto pakeitimo aiškinamajame rašte dėsto A. Gedvilienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt